Іван Крулько: У МВФ не бачать результатів боротьби з корупцією в Україні

На 5-му році правління Порошенка в боротьбі з корупцією – без зрушень, хоч і створена ціла низка антикорупційних органів.

За 5 років ми «виросли» в індексі сприйняття корупції лише на 6(!) балів. І зараз маємо лише 32 бали при 100 можливих, або 120 місце в рейтингу зі 180 країн. Навіть цей мізер, за словами фахівців, Україна додала в рейтингу через падіння індексу інших країн.

У боротьбі із корупцією ми повземо, як «равлик». І з такими темпами наблизимось до рівня ЄС років за 10-20.

Не кажучи вже про те, що боротьба із корупцією давала б автоматично приріст ВВП 2-3%.

Кандидат у президенти Юлія Тимошенко переконана, Україні потрібна рішуча боротьба із корупцією. Бо корупція – це відсутність нормальних зарплат і пенсій, це розвалена система держуправління, це недієздатні силові структури і продажні суди, це відсутність реформ, це бідність людей і бідність країни.

Лідер «Батьківщини» означила основні кроки у боротьбі із корупцією:

1) Зробити суди, Генпрокуратуру та ДБР незалежними від політиків, щоб люди мали право фіксувати корупційні вимоги чиновників на камеру чи диктофон і з цими доказами іти в суд.

2) Навести лад в економіці та на митниці. Це прозорі закупівлі, прозоре розмитнення, ліквідація корупційних податків, європейські зарплати як основа припинення корупції.

3) Навести порядок в держуправлінні. Це державні реєстри на блокчейн-технологіях, скасування зайвих функцій виконавчої влади, механізм зупинки корупційних рішень, чітко прописані контрольні функції опозиції.

4) Ліквідувати монополії в усіх сферах життя. Там, де з’явиться чесна конкуренція – зникне корупція.

5) І головна передумова успішної боротьби – наявність політичної волі здійснити всі ці зміни.

Всі механізми перетворень чітко розписані в проекті Нової Конституції і в Новому економічному курсі, які підготувала Юлія Тимошенко з командою та найкращими фахівцями.

«Мені набридло слухати від політиків, що корупцію неможливо подолати. Це цинізм і блюзнірство! Це злочин проти власної країни і власного народу. Я стверджую: корупцію в Україні буде подолано!», – Юлія Тимошенко, Голова партії «Батьківщина», кандидат у президенти України» (09.12.2018).

Іван Крулько, заступник Голови партії, Facebook, 13 лютого 2019р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова