Іван Крулько: Тарифи, субсидії та запозичення – головні проблеми наступного року

Ключова проблема в державному бюджеті України на 2019 рік – це тарифна політика, яка є вбивчою для громадян.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«За командою Петра Порошенка ціни на газ для громадян України були підвищені на 23,5% – до 8550 грн за тисячу кубометрів. Це моментально вплинуло на вартість хліба, пального і всього, що потрібно людям. Тому, коли ми говоримо, що купівельна спроможність людей падає, бо вони змушені платити високі тарифи, – вона падає ще більше через зростання цін у магазинах», – пояснив політик.

Ще однією проблемою в бюджеті, на думку народного депутата, є субсидії.

«Ми почули від президента, що субсидії будуть надані всім, хто потребує. А яким чином, якщо у бюджеті, навіть порівняно з цим роком, закладається на 15 млрд грн менше?» – риторично зауважив Іван Крулько.

На жаль, сьогодні від непродуманої та непрофесійної тарифної політики влади на межі виживання опинилося не лише населення, а й деякі підприємства, які не зможуть платити «драконівські тарифи», зауважив заступник Голови партії.

Народний депутат переконаний, що проблемним для бюджету є й питання запозичень.

«Ми очікуємо на кошти МВФ за те, що буде ухвалено бюджет. Безумовно, що їх треба повертати з відсотками. Але коли я подивився, під які відсотки Україна взяла кошти на зовнішніх ринках, розмістивши «євробонди», – доходить до 10% річних. Таких дорогих грошей не позичає жодна країна. Мені здається, що це просто вбивство економіки та будь-яких перспектив. За скільки ж тоді видаватимуть кредити для бізнесу в Україні, якщо на зовнішніх ринках позичають гроші під 10%», – резюмував Іван Крулько.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова