Іван Крулько: Суди і надалі працюють за замовленням, зокрема політичним

Україні потрібна справжня судова реформа, люстрація суддів і очищення судової системи, яка працює за замовленням.

На цьому наголосив народний депутат, заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час ефіру на телеканалі «NewsOne».

Коментуючи рішення суду у справі Сергія Колмогорова, політик зауважив: з одного боку, це перемога, тому що прикордонника випустили у залі суду.

«З іншого боку, цю справу знову відправили на додатковий розгляд, хоча Вищий суд у таких випадках мав би брати на себе відповідальність і самостійно ставити крапку, а не продовжувати судову тяганину», – пояснив він.

Окрім того, Іван Крулько нагадав, що таке рішення суду було б неможливим, якби справа не стала публічною, якби про неї не стали говорити патріотично налаштовані депутати та журналісти.

«Це рішення було не тільки юридичним, а й політичним. Буквально за 5 хвилин після судового засідання з’явився «твіт» президента, де він похвалив суд. Отже, в адміністрації глави держави відстежували цю справу і таким чином хотіли сказати: бачите, ми відпускаємо людей», – зауважив парламентар.

Хоча насправді, на його думку, такі рішення мали б відбуватись автоматично в першій інстанції суду.

«Якщо перша інстанція помилилась – апеляція. Як тільки суддя виносить незаконне рішення, має бути справа у Вищій кваліфікаційній комісії суддів і у Вищий раді правосуддя. Таких суддів треба виганяти. Це і буде справжня люстрація та очищення судової системи», – уточнив Іван Крулько.

Він також звернув увагу, що є сотні справ, подібних до справи Колмогорова.

Наприклад, справа бойового офіцера, добровольця, заступника керівника 34-го батальйону територіальної оборони «Батьківщина» Валерія Галецького, який понад рік за надуманими звинуваченнями перебуває у СІЗО.

Його, як зазначив заступник Голови партії, посадили після того, як депутати від «Батьківщини» відвідали батальйон і привезли туди продукти харчування, воду, одяг, екіпіровку та інші необхідні речі.

«Я був двічі на суді, хотів взяти Галецького на поруки, але суд у Донецькій області не відпускає його. Кілька депутатів з нашої фракції підписались під такою порукою, але нічого не відбувається. Чому? Бо немає такого висвітлення, як у справі Колмогорова», – розповів Іван Крулько.

Повним вироком судовій реформі, про яку так багато розповідала влада, є й рішення суду щодо скасування виборів у Зайцівській ОТГ у Дніпропетровській області, що прямо заборонено законом, додав народний депутат.

«Це якраз ті вибори, де на виборчій дільниці з сокирою кидались на членів комісії, куди увірвались тітушки, бо там йшов опозиційний кандидат від «Батьківщини» Володимир Хорішко. Він мав найвищий шанс на перемогу і таки переміг», – резюмував депутат.

Нагадаємо, що попри фальсифікації влади, залякування, використання адмінресурсу «Батьківщина» здобула впевнену перемогу на виборах 29 жовтня в 201 ОТГ і взяла 29% (921 депутат), за результатами попереднього підрахунку 100% голосів, обійшовши на 8% БПП.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова