Іван Крулько: Сьогодні країні потрібна реструктуризація боргів, а не продаж національного багатства – землі

Влада веде країну хибним шляхом, запускаючи розпродаж землі, в той час, як має можливість заморозити та реструктуризувати борги.

На цьому наголосив заступник голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час ефіру на телеканалі «Рада».

Парламентар зауважив, що команда «Батьківщини» подала у Верховну Раду постанови щодо скасування закону про розпродаж землі й готує подання до Конституційного суду, аби довести неправомірність ухвалених владою антинародних рішень.

«По-перше, закон був прийнятий із порушенням Регламенту, Конституції та домовленостей між головами фракцій про розгляд на позачерговому засіданні винятково «карантинних законів». По-друге, продавати землю за нинішніх економічних умов, коли світ входить у рецесію, коли починається економічна криза у світі й в Україні, коли земля не матиме ніякої ціни, – дуже небезпечно. На жаль, поки що влада не чує ні голосу власного народу, ні наших аргументів, ні фермерів», – обурився Іван Крулько.

Замість розпродажу українських сільськогосподарських земель під прикриттям пандемії, влада мусила б подбати про домовленості з міжнародними партнерами щодо реструктуризації боргів.

«У спільному зверненні МВФ та Світового банку зазначено, що в умовах пандемії країни зі слабкими економіками можуть звернутись по допомогу, призупинити виплату боргів, аби рятувати громадян та економіку. Крім того, можна було б спробувати отримати безповоротну допомогу, як це у 2009-му році під час світової економічної кризи зробила прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, вливши в українську економіку три мільярди доларів, і домовитись про реструктуризацію боргів із нашими міжнародними кредиторами», – зауважив Іван Крулько.

Парламентар висловив сподівання, що Міністерство фінансів сьогодні обере правильний шлях, що передбачатиме міжнародну допомогу та реструктуризацію боргів.

«Це була б правильна державницька позиція і нам би не довелось думати про відкриття ринку землі й урізання всіх інфраструктурних програм бюджету», – резюмував Іван Крулько.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова