Іван Крулько: Штучне банкрутство «Хрещатика» треба розслідувати і повернути вклади ошуканим киянам

Необхідно терміново розблокувати роботу Тимчасової контрольної комісії Київради з перевірки обставин віднесення ПАТ КБ «Хрещатик» до категорії «неплатоспроможних».

На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини», член бюджетного комітету ВРУ Іван Крулько під час виступу на сесії Київради.

Парламентар наполягає на тому, щоб змінити склад комісії та до її діяльності долучити представників громади Києва.

«За місяць збігає термін дії комісії, яка створена на півроку, а вона досі не почала реально працювати. Представники громади Києва не мають можливості бути присутніми на її засіданнях. А окремі депутати, зокрема, від фракції БПП, не приходять на засідання і тим самим блокують її роботу», – обурився Іван Крулько.

За його словами, розслідування щодо штучного доведення банку «Хрещатик» до банкрутства має стати справою честі для Київради. Адже це був муніципальний банк, зокрема, місту належало 25% акцій, в «Хрещатику» були рахунки київських комунальних підприємств.

Як наголосив народний депутат, увесь час банк «Хрещатик» був абсолютно платоспроможний, але, судячи з наявних матеріалів, з нього були навмисно і організовано виведені активи основних клієнтів. Як наслідок, утворилась «дірка» у 4,8 млрд грн.

«Комісія має показати, хто і як доводив «здоровий» банк «Хрещатик» до банкрутства і яка участь у цьому Нацбанку і його голови Валерії Гонтаревої», – переконаний Крулько.

 

У кулуарах Київради народний депутат обурився, що НБУ в 2015 році під час діагностики банку «чомусь не побачив сумнівних кредитів у іноземній валюті, відстрочки кредитів, «сміттєвих» цінних паперів та застави у вигляді сільгоспділянок, що перебувають під мораторієм на продаж».

«Я вважаю, що проблема з банком «Хрещатик» – це не тільки питання роботи цієї комісії. Це, насамперед, питання Київради, яка має показати, як навмисно «вбивався» працездатний муніципальний банк», – наголосив член фракції «Батьківщина».

Іван Крулько також нагадав, що за останні два роки Нацбанк таким чином «поховав» 82 банки, внаслідок чого постраждало 4 млн громадян і було втрачено 450 млрд грн.

Сьогодні, як відомо, представники ініціативної групи з громадських організацій ошуканих вкладників банків разом з народними депутатами від фракції «Батьківщина» оголосили ультиматум владі. Одна з вимог – відставка голови НБУ Валерії Гонтаревої.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова