Історія із проривом кордону – це фейк і приниження Української держави, які влада створила заради боротьби з політичними опонентами.
Таку думку висловив народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько під час ефіру на телеканалі «112 Україна».
За його словами, влада хотіла протистояння українців на кордоні, це був її план.
«Влада хотіла показати картинку, мовляв, Путін прориває східний кордон, а Саакашвілі та опозиція – західний. Якби такого плану не було, то Саакашвілі спокійно б пустили на територію України, а на кордон би не стягувались тисячі тітушок, аномальну кількість представників Нацгвардії, інших правоохоронних органів, ніби його мають проривати танки, а не одна особа. Якби такого плану не було, то не блокувався б на території Польщі рух українського потягу міжнародного сполучення з сотнями пасажирів. Йому б дали спокійно доїхати до станції Мостицька-2 чи Львів, де прикордонники, митники, правоохоронці могли здійснити всі необхідні процесуальні та юридичні дії з Саакашвілі. І не придумувалась би історія з мінуванням», – аргументував свою думку фактами народний депутат.
Він також додав, що свідченням цього є й відкриття кількох справ проти простих людей, тоді як за подіями із зупинкою потягу, мінуванням та організованим завезенням на кордон тітушок – немає жодної справи.
«Не будуть же самі проти себе порушувати кримінальні справи», – пояснив політик і зазначив, що досі не з’ясовано, за чиєю командою був зупинений потяг на території Польщі, не поніс відповідальності генерал, керівник прикордонної служби, який допустив «прорив державного кордону» тощо.
На переконання Івана Крулька, це був фарс, політична доцільність і розправа з політичним опонентом і тим, хто говорить про корупцію у владі.
«Але найсумнішим є те, що учасниками фарсу стають люди, які були на Революції Гідності, а сьогодні є українською владою. Вони роблять ті самі дурні помилки, які робив Янукович. Шкода лише, що ці помилки дорого коштують Українській державі», – констатував депутат від «Батьківщини».
Парламентар також наголосив, що демократичні сили консолідувались і підключились до цих подій.
«Це справа не про Саакашвілі, а про те, чи збережемо ми в Україні демократію, чи не перетвориться наша країна у суцільну диктатуру. Ми розуміємо, що якщо допускатимемо будь-яке свавілля за політичними мотивами, то втратимо державу», – резюмував він.