Україна могла запропонувати МВФ інший спосіб досягнення бездефіцитності бюджету замість підвищення цін на газ і Фонд погодився би із таким планом дій.
Таке переконання висловив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час ефіру «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.
«Давайте не звалювати все на МФВ. Головна вимога Фонду щодо боржника, якому він дає кредит, – тримати баланс бюджету і дефіцит у межах 3%. Як уряд досягатиме цього балансу, він сам пропонує МВФ у листі. Потім Фонд аналізує і викладає цей лист у вигляді Меморандуму, який з боку країни підписує президент, голова Нацбанку, прем’єр-міністр і міністр фінансів. І лише тоді це стає двостороннім документом, який називають «вимогами МВФ», – докладно пояснив народний депутат.
Він зазначив, що саме українська сторона в листі до МВФ запропонувала, що досягне рівня дефіциту бюджету не більш 3% завдяки, зокрема, підвищенню цін на газ.
«Якби Україна запропонувала інший спосіб досягнення бездефіцитності бюджету, наприклад, змусити олігархат платити податки, МВФ погодився б із таким планом дій. Але для цього українській стороні треба було показати, які закони працюватимуть, як Україна повертатиме кошти, виведені в офшори, і поверне інвестиційну привабливість», – зазначив Іван Крулько.
Окрім того, політик нагадав, що «Нафтогаз» подав проект фінплану, де планувалося підвищення ціни на газ із 1 квітня – на 62% та із 1 жовтня – на 73%, на затвердження уряду у грудні минулого року.
«Таким чином 1 тис. куб. м газу для українців до кінця року мала коштувати понад 12 тисяч гривень. Окрім того, у фінплані для п’яти осіб із правління НАК «Нафтогаз» заклали майже мільярд гривень на «бонуси» і середню зарплату по компанії 156 тис грн. І це компанія, яка нічого не видобуває і не транспортує. Це компанія-прокладка, яка нібито купує газ в «Укргазвидобування» і потім його перепродає людям, ставлячи свою додаткову маржу. Торік вони заробили на цій маржі понад 40 млрд грн чистого прибутку, які невідомо де ділися», – обрився нардеп.
Саме тому, на думку Івана Крулька, лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко абсолютно обґрунтовано вважає, що має бути створена спеціальна комісія для розслідування глобальної корупції і обкрадання простих людей через «драконівські» тарифи.