Іван Крулько: Паски безпеки зменшать смертність на дорогах

Смертність на українських дорогах можна зменшити, якщо більше водіїв використовуватиме паски безпеки. Окрім того, потрібно суттєво покращити якість українських доріг.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час ток-шоу «Право на владу» на 1+1, яке було присвячене темі безпеки на дорогах.

Він нагадав, що разом із колегами по фракції є автором законопроекту № 8492, що передбачає збільшення штрафу для водіїв за невикористання пасків безпеки за кермом – з 51 грн до 850 грн.

«Це потрібно не для того, щоб оббирати людей, а щоб змусити водіїв пристебнути себе і всіх у машині. Адже, як показує практика, у 50% випадків у разі ДТП паски рятують життя. Натомість в Україні їх використовують лише 15% водіїв, тоді як у країнах ЄС – понад 90%. Бо там – дорого бути не пристебнутим. Українці вдягають паски безпеки, щойно перетинаючи кордон з ЄС на своїй машині, а повернувшись додому – знову про них забувають», – зауважив Іван Крулько.

На думку народного депутата, значно поліпшити ситуацію на дорогах можна було б, якби їх вчасно ремонтували. Також необхідно в Україні будувати нові магістралі з іншим швидкісним режимом, які б дали змогу розвантажити мережу доріг загального користування.

«На жаль, в Україні не будуються нові дороги. Де-не-де відремонтовані старі. Але ж це лише поточний ремонт. Дуже мало робиться капітального ремонту, якого вкрай потребують наші дороги. Тому, коли влада говорить, що в Україні побудовано нові дороги, то це про якусь іншу країну, а не про Україну», – вважає парламентар.

За словами Івана Крулька, в Україні ухвалено достатньо законів, які б дозволяли залучати фінансування на ремонт доріг. Це, зокрема, закон «Про концесію».

Але через зіпсовану репутацію перед міжнародними фінансовими організаціями, зокрема, ЄБРР та Європейським інвестиційним банком, передача доріг у концесію, на жаль, не відбувається.

«Україна зіпсувала свою репутацію, коли або не вибирала надані кредити, або не виконувала свої зобов’язання. Зокрема, це стосується ситуації із Обухівською трасою, дорогою Київ-Біла Церква та іншими автошляхами», – нагадав політик.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова