Малі виноробні господарства, які виготовляють вино з власного виноматеріалу, зможуть продавати його без ліцензій на оптову торгівлю.
За законопроект №2739 «Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за ліцензії та акцизного збору на виробництво спиртів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» сьогодні проголосувало 230 парламентарів.
«Малі господарства не можуть платити 500 тисяч гривень у рік за ліцензію на оптову торгівлю для продажу своїх вин у торгових мережах. Вони не витримують конкуренції з великими виробниками, які закуповують виноматеріали, і монополізують ринок вина. Як наслідок, мале виноградарство в Україні занепало і пішло у тінь, почали зникати унікальні виноградники», – зазначив один з авторів законопроекту, народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько.
Представляючи законопроект у Верховній Раді, він закликав парламентарів підтримати розвиток виноробства в Україні, зробивши «подарунок у сезон виноробства».
За прогнозами Івана Крулька, цей дерегуляційний закон виведе галузь із тіні, дасть поштовх для відродження унікальних виноградників і закладення нових, створення нових фермерських господарств, які займатимуться малим виноробством і розвитком культури виноробства, появі нових місцевих вин, а також розвитку туризму.
Крім того, це створення нових робочих місць та додаткові надходження у сільській місцевості, що сприятиме розвитку регіональної інфраструктури. А у перспективі – й вихід на міжнародні ринки.
«За попередніми підрахунками, обсяги виробництва вина малими господарствами вже у наступному році можуть збільшитись до 10-50 мільйонів літрів», – зазначив член фракції «Батьківщина».