Вперше в українській історії не відбувається дискусії щодо зовнішньополітичного курсу країни, але проблема у тому, що за гаслом зовнішньополітичного курсу завжди крилися інші речі. Як-то, курс на обкрадання країни, курс на обдирання своїх людей, курс на побудову олігархічної системи, курс на побудову монополій, тощо. Саме проти таких курсів Ю. Тимошенко запропонувала комплексний підхід щодо того, якою може бути Україна.
Про це у коментарі INTV у перерві Всеукраїнського форуму «Новий курс України» сказав Іван Крулько, заступник голови партії ВО «Батьківщина».
«Мені здається, що такого глибинного осмислення проблеми не пропонував до цього часу жоден політик. Звикли говорити гаслами, короткими бажано, за якими нічого більше немає. Безумовно, ми почуємо багато критики, зараз буде аналіз, будуть казати – і то не так, і це не так, будуть шукати якісь потаємні знаки, але тут є дуже чітка направленість. Перше – зняти дуалізм у владі.
Не може бути двох керівників у державі – це відразу конфлікт. Або президентська республіка, або парламентська республіка. Ну не може бути, що прем’єр-міністр є керівником виконавчої влади, а всіх керівників виконавчої влади на місцях призначає президент. Це не є побудова сильної країни. Не може бути, коли суди є залежними від президента, який впливає на виконавчу владу на місцях. Не може бути, коли люди здійснюють свій вибір на виборах, а потім у парламенті з’являються зовсім інші парламентські групи, які цей вибір міняють на 180 градусів. Ось всі ці речі інклюзивних інституцій, сильних і зрозумілих – це є шанс побудувати через ті ідеї, які запропонувала Ю. Тимошенко», – зазначив народний депутат.
Для цього слід зробити ще декілька наступних кроків, вважає парламентарій.
«Перший крок – це перемогти на виборах. Другий крок – отримати абсолютну довіру у суспільства на такі кардинальні зміни. Абсолютну довіру у суспільства. Але найголовніше, що мені сподобалося, зверніть увагу наскільки суспільство буде включене у всі процеси державотворення. Вироблення рішень, кого ці рішення будуть надалі стосуватися. Чого немає і за що всі боряться. Отут є механізм. Тобто, момент вироблення рішень – вони включені у процес. Прийнято рішення – і до моменту, як це рішення вже почало діяти, вони включені у процес через це право вето, яке 10 днів має розглядатися, і потім щодо нього має бути дана чітка відповідь після консультативної ради.
Ці речі можуть зробити країну більш відкритою і сильнішою, але найголовніше – повернути довіру суспільства до інституцій влади. Чого сьогодні немає», – зауважив І. Крулько.
Просто не буде – це точно, переконаний депутат, але «ніхто і не обіцяв, що буде щось просто».
«Опиратися будуть, критикувати будуть. Будуть шукати різні «підводні» камені, все ми почуємо. І провокації будуть, обов’язково. Треба готуватися до серйозної боротьби, але зміна парадигми розвитку України того варта аби цю боротьбу пройти і перемогти у ній», – вважає він.
«По-новому жила невелика частина суспільства – президент і його оточення. Вони дійсно зажили по-новому, у них розквіт бізнесу, у їх банків – все нормально. Потоки, на яких вони сиділи. Біда тільки полягає у тому, що по-новому люди не зажили. І, мабуть, цей новий курс, в першу чергу, повинен показати, що держава може потурбуватися конкретно про кожну людину», – підсумував І. Крулько.
Іван Крулько, заступник Голови партії «Батьківщина», INTV, 15 червня 2018р.