Іван Крулько: Не змінимо політику поводження зі сміттям – перетворимось на смітник Європи

В Україні – плачевна ситуація з переробкою побутових відходів. Якщо така тенденція продовжуватиметься й надалі, країна перетвориться на суцільний смітник.

На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько під час відкриття міських слухань у форматі «Тown HallMeetings», які за його ініціативи проходять в Ужгороді.

«Обговорення на місцях наших законодавчих ініціатив та сценаріїв поводження з твердими побутовими відходами на місцевому рівні дуже важливі для того, щоб знати думку суспільства та експертного середовища у регіонах і відстоювати ідеї на державному рівні», – пояснив політик ідею проведення «Town Hall Meeting».

Як зауважив Іван Крулько, ми «маємо у країні 33 тисячі незаконних сміттєзвалищ і 5% території, яка завалена сміттям».

IMG_7101

«Зараз перед нами стоїть виклик – стати країною-смітником чи нарешті почати по-європейськи поводитися з відходами. Адже нині в Україні майже відсутня переробка – 93% сміття банально захоронюється у землю, ще 1,4% спалюється. Як наслідок, можемо мати навіть екологічну катастрофу», – окреслив проблему народний депутат.

Він додав, що у світі відходи – це насамперед ресурс, з якого отримують вторинну сировину, електроенергію, тепло, альтернативне паливо. В Європі у землю захоронюється не більше 20-40% перероблених нешкідливих відходів, а за сміття платить той, хто його продукує, зазначив Крулько.

«Безвіз зробив нас ближчим до Європи, та за стандартами поводження зі сміттям ми поки що від неї далекі. І як показало обговорення та інтерактивне голосування, нам треба рухатись до ЄС і в цьому питанні», – наголосив парламентар.

Крулько озвучив результати голосування, які відбувалися під час події: «Жоден ужгородець не проголосував за те, щоб лишити все, як є. 72,9% аудиторії підтримало ідею «платить той, хто споживає» в ціні упаковки. І лише 27,1% обрало варіант введення окремої плати у комунальному платежі за утилізацію твердих побутових відходів».

19197887_1399325930115516_728664837_o

На думку народного депутата, людям треба чесно сказати, що за вирішення проблеми сміття в Україні рано чи пізно доведеться платити.

«Але одна справа, коли це 10-15 копійок у вартості пляшки води при її купівлі, «коли платить той, хто споживає», і зовсім інша – коли платитимуть усі по 150-200 грн щомісяця екологічного податку, що є несправедливим. Чому бабуся, яка не п’є пиво і газовану воду, має платити екологічний податок? Хай платить, той, хто споживає, як у Європі», – пояснив депутат.

Разом з тим, Іван Крулько вважає, що суспільству та парламенту ще належить знайти баланс. Крім того, варто стимулювати прихід інвесторів у галузь переробки сміття і робити її вигідною за прикладом Швеції, а не засипати наші родючі землі сміттям.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова