Іван Крулько: На обслуговування держборгу у 2018 році Україна витратить рекордну суму – 305,9 млрд грн

Проект Державного бюджету України на 2018 рік визначає граничний обсяг державного та гарантованого державою боргу на рівні майже 85% ВВП країни, заявив у коментарі виданню «ГОРДОН» нардеп від «Батьківщини», голова підкомітету з питань державного фінансового контролю і діяльності Рахункової палати комітету Верховної Ради з питань бюджету Іван Крулько.

Парламент може розглянути проект державного бюджету України на 2018 рік у другому читанні та в цілому наступного пленарного тижня, заявив у коментарі виданню «ГОРДОН» нардеп від «Батьківщини», голова підкомітету з питань державного фінансового контролю і діяльності Рахункової палати комітету Верховної Ради з питань бюджету Іван Крулько.

«Проект бюджету ухвалюють у першому читанні в особливому порядку: у вигляді висновків бюджетного комітету. Їх як постанову затверджує парламент. Це фактично і є ухвалення законопроекту в першому читанні. Рекомендації, які напрацьовує Верховна Рада, подають до Кабміну. І потім працює над бюджетом Міністерство фінансів. Вони мають врахувати все, що сказано в постанові, та повернути проект у Верховну Раду на друге читання. Але практика засвідчує, що уряд враховує далеко не всі побажання парламенту щодо бюджету. І зараз м’яч на полі Кабміну. За моїми даними, проект бюджету ще не було повернуто до Верховної Ради. Однак є плани розглянути бюджет наступного пленарного тижня», – наголосив нардеп.

За його словами, проект бюджету передбачає зростання державного боргу України.

«Нічого нового в плані позитиву ми в цьому бюджеті не побачимо. Це знову буде бюджет споживання і бідності. Він передбачає підвищення граничного обсягу державного та гарантованого державою боргу до рівня майже 85% ВВП країни. Причому допустимо лише 60%. На витрати з погашення і обслуговування державного боргу у 2018 році Україна витратить – 305,9 млрд грн. Це більше, ніж ми витрачаємо на всі пенсії або на оборону України. Не зникає і проблема з тарифами. Якщо засідання уряду відбудеться в п’ятницю, і вони розглянуть бюджет, то ми на комітеті побачимо його в понеділок або вівторок. Тобто теоретично голосування за бюджет 2018 року може відбутися 7 грудня. Або вже останнього пленарного тижня. Узагалі бюджет має бути ухвалено до 1 грудня, але за це прострочення в нас ніколи ніхто не відповідальний», – зазначив Крулько.

14 листопада Верховна Рада в першому читанні ухвалила проект бюджету на 2018 рік. Планують, що дефіцит становитиме 77,9 млрд грн, тобто 2,4% ВВП.

Кабінет Міністрів має до другого читання підготувати проект закону про державний бюджет на 2018 рік з урахуванням висновків і пропозицій народних депутатів.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав ухвалити законопроект про державний бюджет на 2018 рік до 10 грудня.

Згідно із законом про регламент парламенту, у першому читанні депутати мають розглядати проект бюджету на наступний рік до 20 жовтня, у другому – до 20 листопада, закон у цілому має бути ухвалено до 1 грудня.

 Іван Крулько, народний депутат від «Батьківщини», «ГОРДОН», 29 листопада 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова