Іван Крулько: Мовні квоти на телебаченні – це державницьке рішення

Мовні квоти на телебаченні – це державницьке рішення і саме тому «Батьківщина» за нього голосувала.

Про це зазначив народний депутат від фракції Іван Крулько під час ранкового ефіру на «NewsOne», відповідаючи на запитання ведучого щодо «коаліційної позиції» політичної сили Юлії Тимошенко.

«Рішення в парламенті діляться на два види: державницькі чи проукраїнські та антидержавницькі чи антиукраїнські. «Батьківщина» голосує за всі державницькі рішення. Мовні квоти на телебаченні – це  державницьке рішення і саме тому ми за нього голосували. І без фракцій опозиції воно б не відбулось», – наголосив він, уточнивши, що представниця «Батьківщини» Олена Кондратюк є одним зі співавторів законопроекту №5313 щодо мовних квот.

За словами Крулька, Росія є агресором проти України, вона веде війну і в умовах російської окупації «мовні квоти на телебаченні треба було вводити вже давно».

Парламентар переконаний, якщо в Європі питання мови – це  більше питання комунікації, то для України – це насамперед національне і політичне питання.

«Жодна мова у світі не була стільки разів заборонена, як українська. Вона мала понад 300 офіційних заборон», – нагадав політик.

На думку депутата від «Батьківщини», мовне квотування на телеканалах не призведе ні до яких катастрофічних проблем чи утисків чиїхось прав, адже українські громадяни, незалежно від їхнього мовного вибору, мають знати державну мову.

«Ті, хто не знають мови, можуть її вивчити. Ті, хто цього не робить, зневажають свою країну чи країну перебування, як це робили російські посли в Україні. Жоден з них (на відміну від послів інших країн) не вивчив українську мову, хоча в дипломатичному світі вважається правилом гарного тону вивчити мову країни перебування», – зауважив він.

Івана Крулька відкинув негативні прогнози щодо мовного квотування на українських телеканалах, нагадавши ситуацію із введенням українського дубляжу у кіно.

«Згадайте, скільки «виття» було, коли вводили дубляж українською мовою у кінотеатрах. Казали, що кіно загине, ніхто в кінотеатр не ходитиме. І що? Нічого поганого не сталось: касові збори не впали, а навпаки – зросли, відвідуваність кінотеатрів збільшилася. Більше того, якість кіно та перекладу зросла і чимало творчих людей, акторів отримали роботу», – резюмував народний депутат.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова