Не тільки суспільство не довіряє нинішній владі, а й міжнародні партнери, розуміючи, скільки разів їх обманювали.
Вони змушені як у «12 стільцях» Ільфа та Петрова казати: «Стільці звечора можна, якщо гроші будуть вранці цього ж дня».
Країни, у яких створений Антикорупційний суд, значно посилили свої позиції щодо корупціогеності, а Хорватія та Словаччина – стали членами ЄС та НАТО.
Навіть якщо подивитись індекс сприйняття корупції Трансперенсі Інтернешнл, то у 2017-му Україна знаходилась на 130 (!) місці. Тоді як Ботсвана, де створено Антикорупційний суд, на 28-му, Пакистан, де також є суд, але де жахлива ситуація в країні з терактами і т.д. – на 115 -му.
Тому всі розмови, чи потрібен Антикорупційний суд в Україні, чи буде корисним – це «дно з точки зору міжнародного авторитету».
Будь-який орган, який боротиметься з корупцією, сприятиме не лише підняттю України у міжнародних рейтингах, а й залученню інвестицій.
Інвестори мають розуміти, що їхнє право власності буде захищене в Україні, що на них не наїде податкова, митниця, що вони зможуть захиститись в суді. Крім того, такий суд потрібен, щоб український бюджет не був предметом розграбування з боку чиновників, щоб Нацбанк не знищував банки лише заради того, аби їх клієнти переходили у підконтрольні владі фінустанови.
Водночас без права безумовного вето Міжнародної ради експертів під час відбору суддів, цей Антикорупційний суд перетвориться на профанацію і фікцію.
Іван Крулько, заступник Голови партії «Батьківщина», Facebook, 24 травня 2018р.