Іван Крулько: Миру не буде, доки влада зароблятиме на війні

Миротворча місія не відбудеться і війна не закінчиться, доки влада зароблятиме на війні та не матиме стратегічного бачення зовнішньої політики.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі «ZIK».

«На жаль, зовнішня політика України є дуже кволою. Вона не має стратегічного бачення, а має реагуюче бачення з сьогодні на завтра. Президент пішов на те, щоб вислати російських дипломатів з України лише під зовнішнім тиском, хоча мав би це зробити сам, коли тільки почалася агресія з боку РФ», – констатував він.

До того ж, за словами політика, насправді українці вже зрозуміли, що теза «за 2 тижні я припиню війну на Донбасі» виявилась передвиборчим популістичним гаслом.

Окрім того, парламентарій нагадав, що, за даними Держстату та Нацбанку, за 2017 рік товарообіг між Україною і Росією зріс на 28%, а між Україною й ЄС – на 27%.

«Миротворча місія, яку підтримує «Батьківщина», має виконати ключове завдання – не допускати на територію України поставок зброї, озброєння та живої сили з РФ через російсько-український кордон. Якщо припиниться постачання цих товарів, включно із живою силою, на Донбасі настане мир і можна буде відновити територіальну цілісність України», – переконаний Іван Крулько.

Важливим питанням, на думку народного депутата від «Батьківщини», є місце розташування місії.

«Найгірший варіант, якщо миротворчий контингент, за планом Путіна, буде розміщений у зоні розмежування. Це заморозить конфлікт. Другий варіант, коли миротворча місія буде на всій території, включно із кордоном між Україною та Росією, – прийнятний. Ключовий момент – це те, що завдяки міжнародному контингенту ми перекриємо кордон і сюди не потраплятиме додаткова зброя і жива сила з РФ», – зазначив  Іван Крулько.

Він також припустив, що Путін усіляко опиратиметься приходу миротворців з країн-членів НАТО: «Це страшна історія для Росії, мовляв, «черевик» НАТО на Донбасі».

Водночас, заступник Голови партії переконаний, що до місії можуть долучитись країни, які не є членами НАТО, наприклад, Фінляндія, Швейцарія та Грузія.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова