Іван Крулько: Медичну реформу проштовхували через кнопкодавство

Проект закону «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» (№6327), який є частиною медичної реформи влади, треба направити на розгляд профільного комітету та переголосувати за заявою народних депутатів через кнопкодавство.

На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько під час ефіру на «NewsOne».

За його словами, вперше в історії парламенту питання медицини розглядав не Комітет з питань охорони здоров’я, а Комітет із питань соціальної політики, представники якого не розбираються у питаннях медицини і уявлення не мають, як це вплине на пацієнтів, на долю мережі лікарень, лікарів і, де вони опиняться після введення в дію реформи.

«Комітет з охорони здоров’я, де працюють професіонали,  ніколи б не проголосував за так звану медичну реформу у такому вигляді. Це щось невідоме, загорнуте в обгортку», – обурився народний депутат від «Батьківщини».

Більше того, цей законопроект набрав 227 голосів через кнопкодавство і  не з першої спроби, зауважив він.

«І цей факт визнають й депутати із фракцій коаліції, які не голосували за  медичну реформу. Буде грубим порушенням регламенту з боку голови Верховної Ради, якщо він зарахує цей проект як  перше читання і направить його у комітет на доопрацювання», – вважає Іван Крулько.

Парламентар також нагадав, що «Батьківщина» не голосувала за цей проект закону, хоч і вважає, що наша медицина у  жахливому стані і її треба реформувати.

Перед голосуванням, зазначив політик, фракція вислухала голову Комітету з питань охорони здоров’я, народного депутата від БПП Ольгу Богомолець, яка була категорично проти цього законопроекту: «Модель, яка виносилась цим законопроектом, на її думку, шкідлива для України. По суті, це не децентралізація, а централізація медицини через створення єдиного органу, який акумулюватиме кошти і спрямовуватиме їх у «ручному режимі». Ми вважаємо, це призведе до створення чергових бюрократичних механізмів, а тому виступаємо за автоматичне надання якісних медичних послуг кожному громадянину через медичне страхування», – сказав Іван Крулько.

На думку «Батьківщини»,  медичну реформу треба реалізовувати поетапно, з достатнім перехідним періодом.

«Медичну реформу треба реалізовувати через спрямування так званої медичної субвенції, а це 80 млрд грн, через страхову медицину, як це прийнято у світі. З одного боку, остання може захистити тих, хто не має можливості заплатити за свої послуги, а з іншого, підвищить якість мед послуг», – підсумував парламентар.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова