Іван Крулько: Майдан заробітчан

«Діаспора дома», чи «Майдан заробітчан» у Румунії, коли до Бухаресту з’їхались з усього світу десятки тисяч трудових мігрантів, аби на вуличному протесті сказати тверде «НІ» корумпованій владі – це потужний сигнал зокрема й для української влади.

Люди втомились жити у «темні часи», які створює у їхній країні корумпована влада. Їм терпець урвався і вони вирішили приїхати додому, аби «запалити світло» своїм дітям і батькам, аби ті нарешті почали жити у гідних умовах. А це можливо лише без тих, хто створює їм «темні часи»…

Нагадаю, що за даними Світового банку, 3-4 млн румунів або 25% населення живе і працює за кордоном. Вони щороку перераховують на батьківщину близько 5 млрд дол. Якщо ж говорити про Україну, то маємо близько 4 млн або 16% працездатного населення трудових мігрантів, і близько 9 млн – сезонних заробітчан. Торік вони перерахували в Україну 9,3 млрд дол, а за 5 місяців 2018-го – 4,5 млрд, або на 30% більше, ніж за аналогічний період 2018.

І ще для порівняння: Румунія за індексом корупції на 59 місці, Україна – на 130-му (!). Але в Румунії відчули смак боротьби із корупцією, знають її ціну, і що «корупція вбиває»

А як ви вважаєте, чи можливий в Україні Майдан заробітчан? І що буде з українською владою, якщо на нього вийде 1 мільйон заробітчан?

Іван Крулько, заступник Голови партії «Батьківщина», Facebook, 13 серпня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова