Верховна Рада цього скликання має завершити процес декомунізації та увійти в історію.
На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько в ефірі телеканалу «Прямий».
«Чим швидше ми поставимо крапку в цьому процесі, тим швидше європейський курс і курс на НАТО буде нормальною програмною засадою Української держави», – зауважив він.
Саме тому, на думку політика, треба дотискати питання перейменування Кіровоградської та Дніпропетровської областей, на що бракує голосів у провладної фракції.
Народний депутат переконаний, що процес декомунізації в Україні затягнули і це наразі позначається на структурі влади і на тому, хто при владі.
«Жодна інша країна не мала такого ліберального підходу в питанні декомунізації, як Україна. Ухвалили спеціальний закон, який дозволив провести широке обговорення на місцях і самим визначитись, як будуть перейменовуватись міста й області. Парламент мав ухвалити рішення на підставі їх пропозицій. Тобто ніхто нікому нічого не нав’язував», – звернув увагу Іван Крулько.
Лише у декількох випадках, зазначив депутат від «Батьківщини», парламент змушений був взяти ініціативу на себе: коли на місцях рішення з декомунізації навмисно блокувалось.
«Наприклад, коли місцеві керівники, які зараз у фракції БПП, хотіли перейменувати Кіровоград в Єлизаветград і повернути туди царизм. Я був співавтором постанови про перейменування Кіровограду в Кропивницький, за яку віддали 231 голос», – резюмував він.