Іван Крулько: Бездумний розпродаж української землі в умовах війни – неприпустимий

«Батьківщина» наполягатиме на своїх поправках до законопроєкту по ринку землі.

Сподіваємось, що наша позиція проти бездумного відкриття ринку землі та тривалі роз’яснення у сесійній залі, змінять думку депутатів, які не читали проєкт, але збираються за нього голосувати. Є надія, що зрозумівши, на що їх штовхають, вони не голосуватимуть за закон, який загрожує національній безпеці України.

По-перше, треба пам’ятати, що за Конституцією, земля і надра є виключними об’єктами права власності українського народу. І якщо український народ втрачає право власності на ці об’єкти, то це є порушенням Конституції.

По-друге, не можна забувати, що ми перебуваємо в умовах війни й про те, що Україна – найбідніша країна Європи за рівнем достатку населення. Це може призвести до розбазарювання землі, наших ресурсів та загрожувати національній безпеці.

Особливо зважаючи на ті сценарії, які пропонують «слуги народу». Спочатку вони пропонували продавати по понад 200 тисяч гектарів в одні руки, тепер знизили цю планку до 10 тисяч гектарів. Але це також дуже багато! 10 тисяч гектарів сільськогосподарських земель у руки ви не купите у жодній цивілізованій країні світу, ні у Франції, ні в Канаді, ні в Німеччині, ні в Польщі.

Мені шкода, що багато людей, які мали б думати про Україну, дбають абсолютно не про українські інтереси.

На думку «Батьківщини», український інтерес мав би полягати у розвитку фермерства, щоб якомога більше людей мали можливість ставати на ноги та бути господарями на своїй землі. Так як це є у Польщі та Франції, де розмір фермерського господарства до 500 гектарів. Нам треба створювати умови, аби якомога більше людей поверталось в Україну, а не йти хибним шляхом, за яких іноземці можуть заволодіти великими масивами землі через юросіб і банки, а українці стануть кріпаками на своїй землі замість того, щоб бути господарями.

Що стосується паїв, то, на думку «Батьківщини» ті, хто хочуть їх продати, можуть зробити це, передавши їх державі за ринковою європейською ціною. А держава могла б здавати цю землю в оренду фермерам, як це роблять країни ЄС. Відповідний законопроєкт «Батьківщини» є у парламенті, але, на жаль, його не виносять на порядок денний.

Іван Крулько, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 18 лютого 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова