«Батьківщина» активно напрацьовує законопроекти, які максимально розширять можливості для молоді та мотивуватимуть працювати та створювати сім’ї в Україні.
Про це сьогодні у Верховній Раді під час круглого столу щодо державної молодіжної політики в Україні повідомив депутат від фракції «Батьківщина» Іван Крулько.
«Добра новина полягає в тому, що відповідно до опитування, яке проводилося в жовтні на замовлення Мінмолодьспорту за підтримки агенцій ООН, лише 15% молоді мають намір та планують виїхати закордон на постійне проживання. За часів режиму Януковича 50% бажали покинути Україну», – розповів він.
Однак народний депутат наголосив, що при цьому опитування показало, що 55% молодих українців не задоволені соціально-економічною політикою уряду та тим, як відбуваються реформи, а це та молодь, яка під час Революції Гідності боролася за європейський шлях розвитку України.
«Водночас розчаровує те, що демократичним шляхом зміни еліт молодь йде мляво. Це показали останні вибори. А ті, хто брали участь, часто голосували за гроші, що ми виявили в низці столичних дільниць, розташованих у студмістечках Голосіївського району. Нові студенти, а схеми працюють ті ж самі. І одна з причин – низькі стипендії та неможливість на них прожити. Це дуже серйозне питання», – зазначив Іван Крулько.
Він також наголосив, що потрібно на законодавчому рівні приймати рішення, які б надавали молоді нові можливості, відкривати реальні горизонти для того, щоб молодь розвивалась в Україні.
«Є конкретні законодавчі ініціативи, які вже зареєстровані у парламенті та які проходять експертну експертизу. Перший – це законопроект «Про молодіжні центри» (№ 1248). Він відповідає запиту молоді розвивати мережу та вдосконалювати роботу молодіжних центрів. Другий – це законопроект «Про визнання неформальної освіти» (№2121), який забезпечить основу для постійного розвитку молодих людей та заохочуватиме брати участь у волонтерстві. Фактично всі європейські країни вже визнали неформальну освіту», – розповів депутат.
Іван Крулько наголосив, що ці два законопроекти – це лише старт. Вони рекомендовані профільними комітетами Верховної Ради до прийняття за основу.
«Однак попереду ще багато роботи з реформування всієї молодіжної політики і приведення її у відповідність до стандартів ЄС. Тому ми спільно з командою експертів фіналізуємо розробку абсолютно нового та реформаторського проекту Закону «Про молодь», який найближчим часом буде зареєстровано в парламенті», – наголосив депутат від «Батьківщини».