Молодіжна політика в Україні потребує законодавчої реформи. Тому «Батьківщина» разом з експертами вже кілька місяців працює над проектом нового системного закону «Про молодь» та комплексом інших законів для молоді.
Про це сьогодні в Каневі на виїзному засіданні колегії Міністерства молоді та спорту України повідомив народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько.
«Зараз наша команда вивчає досвід країн ЄС і готує проект закону, який посилить можливості волонтерів. Наприклад, навіть в Молдові волонтери отримали перевагу при вступі до ВНЗ при рівній кількості балів», – сказав він.
Як зазначив депутат, за підсумками Революції гідності українська молодь отримала лише одну реформу молодіжної політики: 5 березня 2015 року Верховна Рада прийняла оновлений Закон «Про волонтерську діяльність», який дерегулював обмеження й зробив легальною реальну волонтерську діяльність.
«Нещодавно профільні комітети освіти і науки, молоді і спорту одностайно підтримали ще два законопроекти нашої команди, які націлені на покращення молодіжної політики – «Про утворення молодіжних центрів» та «Про визнання неформальної освіти», – повідомив Іван Крулько.
За його словами, метою першого закону є запровадження пілотної моделі роботи молодіжних центрів на засадах знаку якості Ради Європи. Завдання другого законопроекту – легалізувати й надати можливості для розвитку неформальної освіти.
Депутат також розповів про особливості законопроекту «Про молодь», над яким вже кілька місяців працює разом з командою «Батьківщини».
«Він систематизує наявні молодіжні політики, розкидані по різних законах, а головне – імплементує в українське законодавство «Переглянуту Європейську хартію про участь молоді в місцевому та регіональному житті». Закон включатиме низку інновацій – від визначення термінів, діючих в ЄС, до прозорих принципів формування молодіжних рад на всіх рівнях влади», – сказав член фракції.
Окрім того, Іван Крулько відзначив важливість проекту нового закону «Про освіту» та наголосив, що наполягатиме, щоб в цьому законі були визначення не лише неформальної та інформальної освіти, але й давно відомої в розвинутому світі громадянської освіти.
«Також хочу наголосити на необхідності проведення реформи позашкільної системи освіти, концепцію якої сформулювали у 1952 році при повній відсутності громадянського суспільства. Тому діючий закон «Про позашкільну освіту» потрібно серйозно переглянути, додавши туди як неформальну, так і додаткову освіту», – зазначив він.
Ще один виклик, за словами депутата, який гостро постає кожного року в травні – це так зване літнє оздоровлення дітей.
«Діючий закон «Про оздоровлення та відпочинок дітей» насправді не містить реальних критеріїв ані оздоровлення, ані відпочинку. Нам всім давно потрібен новий закон, за яким діти, а не чиновники, вибиратимуть табір за бюджетні кошти. Для цього нам потрібен єдиний ресурс із можливістю вибрати 1 із 700 діючих в Україні стаціонарних таборів, а також можливість написати про нього відгук. Такий підхід дозволить зекономити бюджетні кошти та серйозно підвищити якість надаваних послуг», – наголосив Крулько.