Іван Крулько: Антикорупційні органи в Україні мають бути незалежними

«Батьківщина» вимагає серйозного кримінального розслідування інформації щодо наявності в НАЗК кураторів з Банкової та вибірковості перевірок, яку оприлюднила екс-керівник одного з департаментів НАЗК.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час ефіру на телеканалі «NewsOne».

«Антикорупційні органи в Україні мають бути незалежними, а боротьба з корупцією – справжньою. Інакше ми не зможемо продемонструвати успіх у здійсненні реформ, на який так чекають наші європейські та світові партнери», – зауважив народний депутат.

За його словами, серед вимог «Батьківщини», як і західних партнерів, – створення Антикорупційного суду, незалежна робота антикорупційних органів і запуск справжнього електронного декларування.

«Наша вимога – електронне декларування має запрацювати на повну силу і воно має бути справді електронним. НАЗК та інші антикорупційні органи мають бути незалежними, у них не має бути кураторів на Банковій, а перевірки не мають бути вибірковими. Також боротьба з корупцією в Україні не має бути фейком чи боротьбою з неугодними. Закон має працювати однаково для всіх. Лише тоді ми зможемо сказати, що в нашій державі відбувається реальне подолання корупції. Наразі бачимо вибіркове правосуддя щодо окремих людей», – деталізував Іван Крулько.

24169627_1555618574486250_1405265687_o

Окрім того, він зазначив, що зараз йде пряма атака на антикорупційні органи, які добре працюють і показують результат. Натомість не приймаються ті речі, які потрібні для подолання корупції, додав політик.

«Як наслідок, усі розуміють, що в нас корупція розвинута на найвищому рівні і що такі речі, як створення Вищого антикорупційного суду, саботується. Почніть долати корупцію і почніть із себе. Це  ключова вимога, як з боку опозиції до влади, так і з боку наших європейських та світових партнерів. На створення антикорупційних органів було витрачено надто багато часу і зусиль, щоб зараз вони перетворились у органи для вибіркового знищення когось або стали ширмою для імітації боротьби з корупцією», – сказав парламентарій.

Іван Крулько також наголосив: наразі питання створення Антикорупційного суду, яке порушувалось на саміті «Східне партнерство», блокується на найвищому рівні, і  це видно з того, що президент не вносить свій законопроект до Верховної Ради.

«Порошенко не вносить свій законопроект нібито через наявність іншого проекту і це порушує регламент. Разом з іншими авторами законопроекту про Вищий антикорупційний суд ми написали заяву про його відкликання, але фракція БПП не голосує за це. Таким чином  створюється штучна ситуація, коли президент нібито не може внести свою версію проекту», – пояснив правову колізію заступник Голови партії «Батьківщина.

На запитання ведучого щодо приписів НАЗК міністрам, парламентар припустив, що цією новиною хотіли перебити новину про повний контроль НАЗК кураторами з Банкової.

«Приписи передбачають адміністративну відповідальність, тобто штрафи. Наприклад, за те, що хтось щось не так заповнив у декларації. Про злочини, передбачені Кримінальним кодексом, наскільки мені відомо, не йдеться», – підсумував Іван Крулько.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова