Ірина Верігіна: Росії необхідні вибори на окупованій частині Донбасу, щоб показати свій вплив на цю територію

Так звані вибори на непідконтрольній території Донбасу: чи можуть вони вплинути на подальший перебіг Мінського формату, і взагалі, яких несподіванок нам варто очікувати від президентських виборів, які відбудуться у наступному році.

Про це у ефірі програми «Важливо PRO» розповіла голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації у 2014 році Ірина Верігіна, член політради партії «Батьківщина» Ірина Верігіна.

Росія готується до анексії цієї території

Політик вважає, що після вбивства Захарченка, якого ліквідували, бо він дуже багато чого знав (росіяни зачистили окуповані території Донбасу своїх псевдолідерів, у яких була якась своя інформація), Росії потрібно було провести вибори на цій території, щоб показати, що вони впливають на цю ситуацію, хоча й говорять постійно, що «нас там нет».

«Я вважаю, що Росія готується до анексії цієї території», – додала Верігіна.

Політик допускає, що у майбутньому, можливо, Росія наважиться на визнання своєї юрисдикції на цій території, але все буде залежати від виборів президента на території України.

«Росія хоче показати свою силу. Вони показують, що вони впливають, ми бачимо заяви російських політиків різного плану, які говорять про те, що вибори проводити там необхідно, бо інакше там може бути анархія і потрібно якось впливати на життя на тій території. Наша позиція така – Росія нехай прибере свої війська, а ми, українці, самі наводимо лад на своїй території, – заявила представниця «Батьківщини».

Якби там не було Росії, Україна вже давно б повернула свої території

Верігіна переконана, що на окупованій частині Донбасу все контролює Кремль, бо там є російська валюта, там використовуються російські підручники, там діє потужна російська пропаганда, яка проводиться щодня.

«Всі розуміють, хто стоїть за цими процесами. Тому якби там не було Росії, Україна вже давно б повернула свої території», – запевнила політик.

Ірина Верігіна повідомила, що до Мінських домовленостей ставиться критично, але якщо вже є певні домовленості, а вони прив’язані саме до «Мінська», то треба розуміти, що він «прогнив і потрібно шукати інші формати перемовин».

«Якщо Мінськ, то нехай він залишається, але ми не можемо говорити як мантри «Мінськ, Мінськ, Мінськ…» і все. Потрібно повертатися до Будапештського меморандуму», – додала вона.

Мене хвилює те, що зараз починають втягувати у брудну політику дітей і сім’ї

Стосовно виборів президента в Україні, Верігіна спрогнозувала, що рік буде дуже важким.

«Коли будуть президентські вибори, а я думаю, буде до 100 кандидатів в президенти, дуже багато політиків будуть себе виправдовувати і готуватися до парламентських виборів, будуть технічні кандидати, буде багато бруду. Мене хвилює те, що зараз починають втягувати у брудну політику дітей і сім’ї», – каже політик.

Через використання тих чи інших політичних технологій рейтинги одних кандидатів будуть рости, інших падати, буде застосовуватися адмінресурс, впевнена Верігіна.

«Хотілося б, щоб українці аналізували і думали. Непокоїть те, що знову будуть пропонувати гречку, цукор, гроші і люди будуть брати і йти голосувати. Деякі вже зрозуміли, що потрібно від усіх брати, а голосувати серцем. Технології з грошима працюють. Тому я вважаю, що нам потрібно у законодавстві більш жорсткіше ставитися до цього. Потрібно, щоб працювали і правоохоронні служби, і СБУ, тому що хабарі виборцям – це підрив національної безпеки України і невідомо, хто дає ці гроші (можливо, Росія) і таким чином вона хоче скупити голоси і впливати на політику та економіку нашої держави», – вважає Верігіна.

Блоку Петра Порошенка та «Народному фронту» вигідно, щоб були мажоритарщики, щоб можна було «засівати гречку»

Стосовно відкритих списків політик нагадала, що у Верховній Раді більшість належить провладній партії Блоку Петра Порошенка та «Народному фронту» і вони поки що не готові до того, щоб змінити виборче законодавство, бо їм вигідно, щоб були мажоритарщики, щоб можна було «засівати гречку».

Також член Політради партії «Батьківщини» нагадала, що Центральна виборча комісія вже майже 4 роки незаконна: «Охендовський сидить і все залежить від руки Порошенка, чи буде він, чи ні. Порошенко турбується, бо він хоче більше впливати на ЦВК, навіть вночі зареєстрували законопроект, щоб збільшити кількість членів виборчої комісії з 13 до 17 чоловік. Може, треба ще збільшити їх кількість, щоб у кожного народного депутата України була своя центральна виборча комісія?» – каже Верігіна.

Вона не виключає, що виборчу комісію не поміняють, а у разі, коли переможе інший кандидат (не Порошенко), то Порошенко може заявити, що ці вибори нелегітимні, тому що стара ЦВК.

«Те, що у нас дисбаланс у владі, впливає на наше життя сьогодні. Я думаю, що до президентських виборів виборча система не буде змінена», – резюмувала Ірина Верігіна.

UAINFO, 19 вересня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова