Ірина Верігіна: Мінськ – це дорога в нікуди

Ми повинні зрозуміти, що Мінський процес давно зайшов у глухий кут і що Україні потрібно шукати інші формати перемовин для пошуку миру на Донбасі.

Згадайте: спочатку був підписаний «Мінськ-1» (5 вересня 2014р.) – між Леонідом Кучмою, який не був тоді президентом України, і представниками самопроголошених ДНР та ЛНР.

І саме після першого Мінського протоколу з’явилася змога маніпулювати позиціями України. До того ж «Мінськ-1» легалізував банди – формування, які почали діяти на Сході нашої держави.

Причому в основі Мінських угод від 12 лютого 2015 року стали протоколи першого Мінська. Але ж уже тоді стало очевидним, що мінські угоди Україні нав’язали і вони заведуть у нас у глухий кут.

Я особисто та наша команда «Батьківщини» вважаємо, що потрібно терміново переходити до Будапештського формату перемовин.
Держави-підписанти Будапештського меморандуму гарантували нам територіальну цілісність і незалежність, і саме з цим країнами потрібно говорити.

І це потрібно було робити з самого початку, як тільки «зелені чоловічки» з’явилися в Криму, Адже ми не можемо розділяти Крим і Донбас: і там, і там – один ворог!

А поки про Будапештський меморандум ми говоримо лише в середині країни. Я не чула, щоб Президент Порошенко хоч раз на міжнародній арені заявив про необхідність вести перемовини власне у Будапештському форматі.

На жаль, усередині країни в нас немає єдності навколо цього питання.

До того ж підписант Будапештського меморандуму – Росія – стала для нас агресором і очевидно, що вона не збирається відступати.

Тому вважаю, що спочатку можна зібратися і без РФ: частина країн – підписантів Будапештського меморандуму – це вже добре. І ці країни зможуть тиснути на Росію, насамперед санкціями. Щоб там хто не говорив, але санкції діють на російську економіку. І чим більше будуть посилені санкції, тим й більше Путіну доведеться йти на якісь поступки.

Тому ще раз наголошую: Україні треба бути наполегливішою в своїй зовнішній політиці. І в цьому випадку домагатися перемовин у Будапештському форматі.

Ірина Верігіна, голова Луганської обласної парторганізації, член Політради партії ВО «Батьківщина»Facebook, 13 лютого 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова