Дехто каже, що матеріали НСРД так званого рибно-акваріумного прослуховування Назара Холодницького будуть направлені у Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів.
Для того, щоб, мовляв, нарешті звільнити Холодницького!
Як натякає у своєму свідомому інтерв’ю Ситник, саме глава САП Назар Холодницький – останній оплот корупції у правоохоронних органах, котрий заважає НАБУ спільно з так званим «департаментом Кононенко-Грановського» в Генпрокуратурі побороти корупційну гідру раз і назавжди в Україні.
Хороший план, але не спрацює.
І навіть не тому, що це смішно – уявляти, що група корупціонерів, котрі засіли у різних департаментах і керівництві Генпрокуратури і змовилися з такими ж безпрєдєльщиками в НАБУ, подолають корупцію.
Мушу роз’яснити громаді, що це прямо заборонено Кримінальним процесуальним кодексом.
Всі матеріали НСРД мають гриф «таємно» або «цілком таємно» й не можуть використовуватись у кримінальному провадженні без зняття цього грифу.
Розсекречування робиться постановою прокурора (є спеціальна процедура, передбачена окремою інструкцією).
Після розсекречування матеріалів можна долучати до кримінального провадження. У разі, якщо вони не використовуються в кримінальному провадженні, то підлягають знищенню (посилання на КПК – в першому коментарі до посту).
***
Щоб ви не подумали, що я когось окремо захищаю.
14 липня 2016 року Ситник і Холодницький, грубо порушивши настанову ст.255 КК України, провели брифінг, на якому оприлюднили телефонні розмови військового прокурора сил АТО Кулика, отримані в ході проведення НСРД.
Припустимо, Кулик 100500 раз корупціонер, але він все ж має прописані у КПК права (Як і Дмитро Сус, але це інша історія.)
Ці розмови взагалі не мали жодного відношення до кримінального провадження, а інкримінований йому злочин належить до середньої тяжкості й тому НСРД не могли проводитись взагалі.
Тим не менш, Холодницький пішов на порушення законності. Тепер з ним поступають так само. Висновок: Земля кругла.
Без законності корупцію не подолати. Законність становить собою абсолютну цінність, на якій має триматися суспільство. Але «антикорупціонери» вважають, що законність можна застосовувати вибірково.
Тому тепер з ними розправляються їхніми ж методами. І це не кінець.
Ігор Луценко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 30 березня 2018р.