Ігор Луценко: Весь парламентаризм був «кинутий» під час голосування за судову «реформу»

У студії Громадського Радіо – народний депутат від «Батьківщини», член парламентського комітету з питань запобігання і протидії корупції Ігор Луценко.

Дмитро Тузов: Тетяна Козаченко сказала, що багато правників не розуміють, що ухвалено.

Ігор Луценко: Дійсно, з приводу цього відбулася маніпуляція. Ймовірно, ми будемо ініціювати санкції щодо спікера, оскільки ми вважаємо саме його відповідальним за те, щоб парламент працював так, як треба. Постфактум була зроблена фальсифікація засідання комітету. Тепер достеменно не зрозуміло, які саме правки будуть вважатися правлячою коаліцією такими, що було проголосовано, а які — такими, що були відхилені. Нами був зафіксований факт фальсифікації рішення профільного комітету.

Василь Шандро: У чому полягала ця фальсифікація?

Ігор Луценко: Вона була націлена на повернення найбільш скандальної частини правок, зокрема № 109, так звані правки Лозового, щодо обрубування можливості у слідства. Була фактично проігнорована позиція Опозиційного блоку, який дав свої голоси за цей законопроект з розрахунку, що ці правки дозволять уникнути кримінального переслідування його членам.

Імовірно, наші доблесні правоохоронні органи продовжать їх «доїти». Тому що через деякий час комітет сказав, що там немає правки 109. За основу була взята інша концепція, Лозовий там не присутній. Це називається «кидок». Весь парламентаризм був кинутий напризволяще, тому що не можна дозволяти комітету міняти закон постфактум.

Закон вже було проголосовано. Давайте Парубій не буде підписувати, президент буде накладати вето. Давайте діями в рамках регламенту. Натомість вирішили виправити помилку незаконним шляхом, поглиблюючи кризу законності в державі.

Громадське радіо, 7 жовтня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова