Ігор Луценко: Судова «реформа» – і боротьбу з корупцією буде зупинено. Необхідне вето!

Мабуть, ще ніколи справедливість в нашій країні не була у такій небезпеці.

Мабуть, ще ніколи і так квола здатність нашої держави карати винних не була під такою загрозою. Мова йде про жахливе рішення цього парламенту прийняти так звану судову «реформу», котрою в Кримінальний процесуальний кодекс було внесено низку страшних змін.

Атаці було піддано основні критичні точки слідства. Це строки самого слідства (звужено до 6 місяців), це строки, коли необхідно оголошувати підозру (2 місяці), це строки, коли після оголошення підозри справу необхідно направляти до суду (2 місяці). Неможливо буде провести належні обшуки, оперативно призначати ті експертизи, котрі необхідні слідству.

Усі кримінальні провадження строком більше півроку – а їх, ймовірно, десятки чи сотні тисяч – будуть закриті із вступом в силу цієї «реформи». НАБУ, Антикорупційну прокуратуру можна буде закривати через непотрібність.

Будь-яка діяльність з притягнення до кримінальної відповідальності корупціонерів буде неможлива.

Сепаратистів, котрі вбивали людей на Сході, зрадників, котрі здавали Крим і Донбас Росії, ми змушені будемо залишити безкарними. Доведеться вважати їх ні в чому не винними, бо новоприйнята редакція КПК вимагатиме закрити усі провадження проти них.

Також і жертви більшості вбивств, зґвалтувань, викрадень, шахрайств втратять шанс на покарання своїх кривдників, бо по новим нормам ці провадження підлягатимуть негайному закриттю.

Убивці, ґвалтівники, крадії будуть випущені з ізоляторів на свободу, де вони з потрійним завзяттям продовжать свою справу.

Будь-який шанс на покарання катів Майдану буде втрачено безповоротно. Перед «беркутами» треба буде вибачитися, бо ми не змогли процесуально довести те, що весь світ бачив на страшних відео 2014 року.

Екс-регіонали будуть без жодного страху насолоджуватися награбованим за часів Януковича майном, бо процесуальні можливості правоохоронців буде раз і назавжди обрізано «реформою».

Усі надії українців на правду будуть знищені.

***

Мені незрозуміло, як цей парламент зміг опуститися до таких глибин.

Неясно, чому Верховна Рада цього скликання, котра з’явилася завдяки українській визвольній війні, підло так встромила ніж у спину своєму народу, наплювавши на жертви на Східному фронті, на Небесну сотню, на надії побороти корупцію.

***

У цій ситуації все залежить від рішення Порошенка. Чи наважиться він одним розчерком пера поховати надію народу на майбутнє? Чи все-таки зупинить цей жах своїм вето?

Ігор Луценко, народний депутат від «Батьківщина», Українська правда. Блоги, 5 жовтня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова