Ігор Луценко: Сквер Небесної Сотні. Гепрокуратура змогла

Сьогодні, попри всі політичні відстані між нами, хочу привітати Юрія Луценка з професійним святом!

Поздоровити обґрунтовано – щойно суд виніс дуже знакове, прекрасне і вчасне рішення щодо СКАСУВАННЯ землевідводу території під сквером Небесної Сотні, що у Києві коло Михайлівської площі.

Аплодисменти прокуратурі, котра зараз спрацювала так, як вона справді має працювати – захищати інтереси держави і київської територіальної громади!

Окрема подяка Жені Кулебі та Альоні Шкрум, котрі прикипіли серцем до цього громадського проекту. Без вас би цього не було.

Тепер за цим судовим рішенням сквер за адресою вул. Михайлівська, 24-26, куди кияни вже вклали немало зусиль (створено мурал з обличчям Нігояна, облагороджено територію) має належати територіальній громаді столиці, і відсутні будуть перешкоди до того, щоб це місце стало унаочненою пам’яттю про події українського повстання 2013-2104 років.

На жаль, ні державна, ні київська влада ще не створила адекватного меморіалу Небесній Сотні, отож – всі сподівання на свої сили.

Крім усього, це – дуже сприятливий прецедент у поверненні розграбованих особливо цінних земель у історичному центрі Києва. Спадок Черновецького треба долати, і це – прекрасний приклад!

сквер

Нагадаю, що я писав з приводу Скверу:

«…З юридичної точки зору тут 100% має бути рішення на користь громади, і ось з яких підстав.

Ділянка за адресою вул. Михайлівська, 24-26 площею майже півгектара і оціночною вартістю у 30 млн грн., належить до особливо цінних земель.

Зокрема, вона є підвидом особливо цінних земель – землею історико-культурного призначення. Ділянка знаходиться у межах історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ», на території пам’ятки археології національного значення «Культурний шар міста Ярослава», у межах охоронної зони ансамблю споруд Софіївського собору (пам’ятки всесвітнього значення, під охороною ЮНЕСКО).

Стаття 150 Земельного кодексу України передбачає вилучення таких земель (викуп) для будівництва лише за згодою Верховної ради. Натомість Київрада часів Черновецького виділила цю ділянку самовільно, без дозволу парламенту.

Отож, будь-який притомний суд має задовольнити позов про скасування такого розпорядження Київради.

Нагадаю, Київрада свого часу продала цю ділянку для будівництва готельного комплексу.

Я надіслав Генеральному прокурору Юрію Луценку своє депутатське звернення з проханням взяти цю справу на свій особистий контроль. Тим більше, що тут є усі підстави для перемоги.

Впевнений, що у Генеральної прокуратури є усі необхідні і юридичні, і організаційно-адміністративні важелі, щоб повернути землю громаді, і таким чином допомогти захистити Сквер Небесної сотні».

Ще раз дякую усім співробітникам прокуратури, котрі долучилися до цієї справи!

Ігор Луценко, народний депутат від «Батьківщини»,  Facebook, 1 грудня 2016р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова