Ігор Луценко: Про стан боротьби за Поштову площу

За кілька тижнів літа, особливо після гучного рішення парламенту підтримати музеєфікацію Поштової площі, громадськість встигла розслабитися.

Забудовник – екс-завгосп Януковича Андрій Кравець – навпаки, зміг попрацювати досить ефективно і значною мірою нівелювати ті нещодавні успіхи громадськості.

Кравцем були здійснено два важливих кроки.

По-перше, при передачі документації на пам’ятку з структур КМДА до Мінкульту «загубили» обґрунтування історичного статусу пам’ятки. Тобто зараз Поштова може трактуватися як пам’ятка археології, але не історії. Активісти пропонували робити це разом, два паралельні статуси, тоді музеєфікація отримала б кращі перспективи. Але – про історію «забули».

По-друге, силами київської влади зараз міняють команду археологів. В хід пішли «правильні» археологи Інституту археології НАН України, замість надто енергійних спеціалістів команди Сагайдака, котрі виступають за музей. Київське комунальне підприємство підписало угоду з Інститутом археології, той буде робити археологію для інвестора.

Ще не почавши роботи, Інститут уже виступив з низкою заяв.

  1. Що ІСТОРИЧНА цінність Поштової сумнівна. Неясно, чому Інститут АРХЕОЛОГІЇ дає оцінку тим явищам, котрі не належать до їх безпосередньої компетенції. При тому, що Інститут історії, Інститут філософії, Інститут джерелознавства дали іншу думку.
  2. Що нічого особливо цінного там, на Поштовій, не знайшли. При цьому в наступному абзаці Інститут визнає, що матеріали стосовно археологічних розкопок вони не бачили, але! вони точно знають, що там – нічого видатного.
  3. Що монолітна плита дуже треба! «Вочевидь влаштування плити є необхідним для того, щоб запобігти виникненню аварійної ситуації на досліджуваній ділянці, а також для мінімізації можливості руйнування архітектурного ансамблю Поштової площі, зокрема церкви Різдва, а також діючого метрополітену, фунікулеру, розташованих поруч будівель.». Знову виникає питання, чи це є фахова компетенція Інститут археології – давати оцінки необхідності встановлення тих чи інших технічних конструкцій?

Висновок такий – забудовник, разом з київською владою, буде триматися за незаконно зайняту ним земельну ділянку зубами і кігтями. Піарницькими заявами парламенту його звідти не вибити. Готуємося до серйозної і запеклої боротьби.

 Ігор Луценко, народний депутат «Батьківщини», Facebook, 15 серпня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова