Ігор Луценко: Як Порошенко гальмує охорону природи

Протягом 2017-2018 років Президент України не підписав жодного Указу щодо створення нових природоохоронних територій.

Думаєте, що науковці та природоохоронці перестали досліджувати природні території, чи держслужбовці перестали виконувати свої функції, чи може в Україні вже не залишилося територій, які потрібно заповідати?

Ні, виявляється в кабінетах Адміністрації Президента України залежалися 7 проектів рішень про надання природоохоронного статусу понад 50 тис. гектарів цінних природних ділянок в Дніпропетровській (Базавлуцький прибережно-річковий комплекс), Запорізькій (що особливо важливо в умовах сьогодення – акваторії Азовського моря), Закарпатській (заповідання пралісів та старовікових лісів), Миколаївській (ділянки на Кінбурнській косі), Рівненській (славне озеро Нобель, водно-болотні угіддя та ліси і навколо них), Черкаській (ділянки напроти Тарасової гори), Херсонській (Олешківські піски) областях.

Більшість цих територій визначені важливими в європейському просторі та їх збереження є зобов’язанням України в рамках Угоди з ЄС.

Для того, щоб підготувати ці документи, працювали сотні науковців, природоохоронців, місцевих активістів, місцеві та державні органи влади, велися переговори з землекористувачами і місцевими жителями протягом десятки років…

І ось напружена їх праця наткнулася на непереборний бар’єр. Президент бездіє роками!

У 2011-2013 роках ми мали подібні проблеми з Януковичем, який страждав нелюбов’ю до збереження природної спадщини.

Ігор Луценко, народний депутат від «Батьківщини», УП.Блоги,  9 грудня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова