Григорій Немиря зустрівся з делегацією Європарламенту

У вівторок, 1 лютого, заступник Голови партії «Батьківщина», перший заступник голови Комітету ВРУ з питань зовнішньої політики Григорій Немиря провів зустріч з делегацією Європейського Парламенту на чолі з Головою Комітету ЄП із закордонних справ (AFET) Девідом МакАлістером та Головою підкомітету з питань безпеки та оборони (SEDE) Наталі Луазо.

«Ми дуже раді бути особисто присутніми в Парламенті України. Ми висловлюємо політичну підтримку незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України. Ми дуже занепокоєнні російською загрозою. В питанні щодо України ми, представники різних політичних сил, демонструємо єдність», – наголосив Девід МакАлістер й додав, що ЄС демонструє не лише солідарність.

«Найближчим часом ми надамо Україні мікрофінансову допомогу», – зазначив він.

У ході зустрічі сторони обговорили актуальні питання політичної, безпекової ситуації в Україні, на її тимчасово окупованих територіях та вздовж українсько-російського кордону у світлі масштабного нарощування Росією збройних сил та можливої ескалації російської агресії.

Григорій Немиря передав делегації  найтепліші вітання від Голови партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко та подякував «не лише за солідарність, а за солідарність в дії».

«Донбас – це не ціль Путіна, а лише інструмент. Чи його ціль Україна? Так, але не лише Україна, його ціль – новий безпековий устрій Європи з його ексклюзивною роллю», – наголосив політик.

«Чи було б можливо вирішити міжнародний збройний конфлікт між Росією та Україною у вакуумі? Після восьми років війни та переговорів у Мінську і в Нормандському форматі можу сказати, що не можна. Це пан’європейське питання, яке вимагає пан’європейського вирішення», – зазначив Григорій Немиря.

У свою чергу Міхаель Галлер, постійний доповідач по Україні Комітету ЄП із закордонних справ, наголосив на необхідності не допускати відкатів назад в демократичному розвитку України. У зв‘язку з цим він висловив серйозну стурбованість намаганнями антиєвропейських сил в парламенті повернутися до старої змішаної виборчої системи та відтермінувати введення в дію Нового Виборчого кодексу з пропорційною виборчою системою за відкритими списками.

«Європарламент буде уважно слідкувати за розвитком подій. Ми хочемо звернути  увагу української сторони на цю небезпеку», – запевнив Міхаель Галлер.

Зазначимо, що захід відбувся в рамках зустрічі делегації з Комітетом  ВРУ з питань зовнішньої політики та Комітетом ВРУ з європейської інтеграції.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова