Сьогодні заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету з прав людини Григорій Немиря провів зустріч із головою Моніторингової місії ООН з прав людини Фіоною Фрейзер.
Сторони обговорили ситуацію в Україні, особливо на Сході нашої держави, та доповідь управління Верховного комісару ООН з прав людини на тему «Відповідальність за вбивства в Україні з січня 2014 року по травень 2016 року».
За словами Фіони Фрейзер, у новій доповіді ООН, яка була оприлюднена у четвер, описуються широко розповсюджені вбивства в Україні з січня 2014 року, йдеться про вкрай обмежену відповідальність за них.
Зокрема, у доповіді наголошується, що збройний конфлікт в окремих районах Донецької та Луганської областей, який «підживлюється притоком іноземних бойовиків та зброї з Російської Федерації, і є основною причиною більшості порушень права на життя в Україні за останні два роки. Він забрав життя близько 2 000 цивільних осіб. 90% пов’язаних з конфліктом смертей мирних людей були спричинені невибірковими обстрілами житлових районів.
«Ми спостерігаємо зростаючу та стійку практику порушень та утисків права на життя та фізичну недоторканність в країні. Війна породжує війну. Поки що ніхто не взяв на себе відповідальність за жодну смерть цивільних осіб в результаті бойових дій. Безкарність за вбивства залишається поширеною, заохочуючи до їхнього вчинення та підриваючи перспективи справедливості», – сказала вона.
Крім того, Фіона Фрейзер зауважила, що у доповіді також йдеться про велику кількість смертей, які мали місце під час масових зібрань, особливо під час подій на Майдані та в Одесі, відповідальність за які досі залишається вкрай обмеженою. У цьому зв‘язку вона наголосила, що судові розгляди натикаються на навмисне перешкоджання та затягування.
Голова Моніторингової місії ООН повідомила, що управління ООН продовжує наполягати на тому, що розслідування подій на Майдані та в Одесі мають бути завершені у відповідності до міжнародних стандартів та без зволікань.
У свою чергу Григорій Немиря подякував ООН за допомогу Україні в дотриманні прав і свобод людини та за змістовну доповідь. Він наголосив, що звернеться з відповідними листами до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та голови Служби безпеки України Василя Грицака з вимогою розглянути доповідь та рекомендації, викладені в ній.
З повною версією Доповіді українською, англійською та російською мовою можна ознайомитися за наступними посиланнями:
http://www.un.org.ua/images/Thematic_UA.pdf
http://www.ohchr.org/Documents/Countries/UA/OHCHRThematicReportUkraineJan2014-May2016_EN.pdf