Григорій Немиря запропонував пріоритети для України у час загроз

У суботу, 22 січня, у День Соборності України заступник голови партії «Батьківщина», перший заступник голови Комітету ВРУ з питань зовнішньої політики Григорій Немиря запропонував 10 пріоритетів для України у час смертельних загроз.

«Символізм Дня Соборності для України полягає в єднанні в діях задля об‘єднання. Нам потрібна солідарність не на словах, а солідарність в діях», – сказав він, виступаючи на круглому столі Київського Безпекового Форуму «Єдність народу. Захист демократії. Оборона держави», і запропонував 10 пунктів-пріоритетів:

  1. Історія вчить, що в часи великих загроз, таких як загроза великої війни, країни створюють уряди національної єдності.
  2. В часи великих загроз потрібні не слова заради слів, а швидкі та скоординовані дії.
  3. Єдність і об‘єднання – це очевидний пріоритет для всіх. Ми маємо розуміти, що політика без інструментів – це погано. Але й інструменти без політики – це також погано. Тому  для досягнення справжньої єдності потрібна свідома послідовна і сильна політика
  4. Україні та українцям потрібна не руйнівна демагогія, а відповідальна комунікація і відвертий діалог.
  5. Наша зовнішня політика має бути набагато більше ніж про відносини з іншими, а перш за все про національні інтереси, які Україна хоче і може захисти та реалізувати. Ми маємо пам’ятати, що зовнішня політика починається вдома.  Безпекова політика починається вдома. Не можна мати ефективну зовнішню і безпекову політику без міцного фундаменту всередині країни.
  6. Мир з позиції сили – це формула, яка працює не лише для таких країн, як Америка часів Рональда Рейгана. Це має бути й нашою українською формулою. Але ця Сила має народитися перш за все всередині країни
  7. Справжнє об‘єднання і солідарність – це не лише про те, що треба робити, а і про те, що не треба робити. Наприклад, не треба кожного разу намагатися надягнути на себе корону «лідера опозиції». Не треба пересмикувати і приписувати собі все добре, а іншим – все погане. Об’єднання і солідарність мають бути на користь всіх.
  8. Справжній патріотизм. Він об’єднує, а не розколює. Він зміцнює, а не послаблює. Він не повинен мати нічого спільного з ксенофобією та екстремізмом.
  9. Інституції. Треба зробити все, щоб зміцнити парламент і парламентаризм. Сильний парламент – це парламент, який не є «сферою впливу» якоїсь окремої партії або якоїсь окремої вулиці. Сильний парламент як найвищий представницький орган має бути виключно «сферою впливу» усього українського народу.
  10. Партія «Батьківщина» з самого початку пропонувала і пропонує конкретні, чіткі дії й проєкти законів, кроки уряду задля соціального захисту, зміцнення оборони,  енергетичної безпеки, ліквідації бідності й створення робочих місць. Наша позиція конструктивна і нам не по дорозі з тими, хто хоче зробити погане  тому, що так буде краще для рейтингу. Рейтинги важливі, але незалежність, територіальна цілісність і суверенітет України – набагато важливіші.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова