Григорій Немиря: Війна росії проти України – це війна за те, хто формуватиме правила нового світового порядку

Війна росії проти України – це не війна за територію, це війна за те, хто писатиме правила нового глобального безпекового порядку, що матиме вирішальні наслідки для всього світу. Ця війна визначатиме також майбутнє контролю за стратегічним озброєнням. Тому для пошуку рішення на шляху до миру потрібні зусилля багатьох країн, включно з ЄС та, можливо, Китаєм, адже йдеться про майбутнє Європи та безпеку всього світу.

Про це під час виступу на міжнародній конференції «The Economist», яка відбувається в Афінах, заявив  заступник Голови партії «Батьківщина», перший заступник Голови Комітету ВРУ у закордонних справах Григорій Немиря.

«Якщо  взяти за основу, що ця війна не за територію, то ніяке гіпотетичне рішення «обміну миру на землю» не принесе сталого, міцного миру, і для пошуку рішення потрібні зусилля багатьох країн, включно з ЄС та, можливо, Китаєм. Ця війна має ширші наслідки», – наголосив політик.

Григорій Немиря упевнений, що «амбіції путіна – не просто відновлення якоїсь форми Радянського Союзу, він прагне писати правила світового порядку».

Другою складовою на шляху до сталого миру, на його думку, є питання майбутнього контролю за стратегічним озброєнням. У цьому зв’язку перший заступник Голови Комітету ВРУ у закордонних справах нагадав про політику Ірану та Північної Кореї.

Він подякував союзникам України за позицію «бути з Україною стільки, скільки буде потрібно», однак  вважає, що ця формула має бути доповнена поняттям перемоги.

«У так часто повторюваному нашими союзниками принципі «ми будемо з Україною стільки, скільки буде потрібно» не вистачає одного моменту, без якого він є недостатнім. Зважаючи на ціну, яку ми платимо і вже заплатили, він має звучати: «стільки, скільки буде потрібно, щоб перемогти у цій війні». Ми маємо разом знайти відповідь, що означатиме ця перемога. Ні США, ні Німеччина, ні Франція або Україна не визначатимуть, бо це має бути наша колективна відповідальність і спільні зобов’язання», – зазначив політик.

Наприкінці свого виступу Григорій Немиря закликав «до солідарності у дії, бо якщо цього не станеться, в наступному році ситуація може бути гіршою» і закликав лідерів демократичних країн уникнути затяжної війни, про  небезпеки якої на конференції заявляла лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова