Григорій Немиря: Україна готує резолюцію щодо агресії Росії на літню сесію ПА ОБСЄ

У ході зимової сесії ПА ОБСЄ, яка проходить 20-21 лютого у Відні, українська делегація вже збирає підписи іноземних колег на підтримку резолюції із засудженням агресії РФ проти України для ухвалення документу на літній сесії ПА у Ванкувері.

Про це заявив заступник голови делегації Верховної Ради України в ПА ОБСЄ, перший заступник голови Комітету ВРУ у закордонних справах, заступник голови партії «Батьківщина» Григорій Немиря.

«Українська делегація активно працює з нашими союзниками, колегами, які розділяють оцінку щодо агресії РФ, ситуації на Донбасі та в Криму. І ми вже почали збирати підписи під проєктом резолюції, яку маємо намір представити разом з іншими колегами під час літньої сесії ПА ОБСЄ у місті Ванкувер (Канада)», – наголосив Григорій Немиря.

За словами політика, важливо вже зараз працювати над тим, щоб забезпечити «належну підготовку та широку підтримку вже на етапі подання проєкту резолюції, щоб була максимально велика підтримка з боку інших країн».

«Йдеться про комплексну резолюцію, яка складається з близько двадцяти пунктів. Вона присвячена агресії РФ проти України, питанням, пов’язаним з кричущими порушеннями міжнародного права, прав людини, як в анексованому Криму, так і на частині окупованого Донбасу. В резолютивній частині звертається увага на низку норм як міжнародного права, так і рішень міжнародних організацій, які були порушені Російською Федерацією», – зазначив Григорій Немиря.

Парламентар повідомив, що у четвер на полях ПА ОБСЄ пройде зустріч української та американської делегацій, в ході якої відбудеться обмін думками з приводу допомоги Україні в подоланні наслідків та опору агресії РФ.

У п’ятницю пройде засідання загального комітету ПА ОБСЄ з політичних питань та безпеки. За словами Григорія Немирі, безумовно, під час загальної дискусії представники української делегації «також будуть звертати увагу на ситуацію в Україні, зокрема, пов’язану з тривалою агресією РФ».

Нагадаємо, що 20-21 лютого Григорій Немиря бере участь у 19-му зимовому засіданні Парламентської Асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі, що проходить у Відні.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова