Григорій Немиря: Правду про злочин Голодомору мають знати всі в Україні та за її межами

Сьогодні голова Комітету ВРУ з прав людини, заступник Голови партії Григорій Немиря закликав не лише пам‘ятати про Голодомор як акт геноциду українського народу, а й доносити цю гірку правду до всіх в Україні та за її межами.

«Я впевнений, що багато людей в цій залі і поза нею мають родичів, які не пережили геноцид. І тому ми маємо не лише про це пам‘ятати, ми маємо доносити цю гірку правду до всіх в Україні та  за її межами», – сказав він під час урочистого засідання парламенту, приуроченого до 85-х роковин з часу величезної трагедії – Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу.

У засіданні брали участь народні депутати України, іноземні парламентарії, представники центральних органів виконавчої влади, організацій української діаспори та громадських організацій нашої країни.

«Тисячі свідчень жертв Голодомору, від яких просто сльози навертаються. Але, коли ми говоримо про жахливу трагедію, ми повинні не забувати, що трагедії не бувають випадковими або вибірковими. Згадуючи про трагедію українців, ми також мусимо згадувати, що під час Голодомору загинуло багато представників національних меншин – німці, поляки, болгари, євреї,  багато з тих, хто зокрема жили і на Донбасі. Ми маємо про це згадувати, тому що Україна різноманітна, але вона має бути єдиною», – наголосив Григорій Немиря.

Як зазначив представник «Батьківщини», сталінський терор був розправою над свідомістю.

«Донбас був притулком для всіх, хто тікав від закону. І тому Сталін мав усі причини вважати, що там можна робити геть усе. Диктатор тероризував Донбас саме тому, що цей регіон символізував свободу. Зараз тероризують усю Україну, тому що Україна символізує свободу. Я думаю: такі уроки означають, що ми відповідальні за те, щоб Україна була вільною, щоб в Україні можна було вільно дихати не лише зараз, а й в майбутньому», – підсумував заступник Голови партії.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова