Григорій Немиря: Новий світовий безпековий порядок сприятиме скорішому закінченню війни в Україні

Демократичний світ має якомога швидше сформувати нову світову безпекову архітектуру задля закінчення війни в Україні.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина», перший заступник Голови Комітету ВРУ у закордонних справах Григорій Немиря під час виступу на 26-му Віденському європейському форумі 2022.

«Війна в Україні – це тест для всіх інституцій, відповідальних за підтримання миру та світового порядку, який був встановлений після закінчення Холодної війни. Зараз всі ми спостерігаємо неспроможність попередити або припинити війну з боку ООН і ОБСЄ – інституцій, що уособлюють старий світовий порядок», – наголосив він.

«Коли постійний член Ради Безпеки ООН, грубо порушивши Статут ООН, вдерся на територію свого сусіда – країни, що є одним із засновників ООН, і шляхом застосування сили захопив частину її території – безсилість і неспроможність ООН стала очевидною всім. Старий світовий порядок більше не існує, а новий ще не сформований», – додав Григорій Немиря.

Політик також наголосив, що метод путіна – діяти проти усіх міжнародних норм та систем, перетинаючи усі можливі й неможливі червоні лінії.

Окрім того, він звернув увагу на велику помилку минулого розглядати цю війну, яка почалася з анексії Криму та окупації частини території Донбасу, як двосторонній периферійний конфлікт між росією та Україною. Саме це, на його думку, і призвело до ситуації, яку ми маємо зараз.

У цьому зв‘язку політик закликав до якомога скорішого формування нової архітектури безпеки у світі.

«Чим швидше демократичний світ матиме бачення побудови нової системи архітектури безпеки, тим скоріше буде можливим дипломатичне вирішення війни в Україні. Але, зрозуміло, це вирішення стане можливим тільки після того, як армія путіна піде з нашої землі», – підкреслив Григорій Немиря.

У Форумі, який проводить Австрійський інститут європейської та безпекової політики, беруть участь Міністр оборони Австрії Клаудіа Таннер, Заступник помічника генерального секретаря НАТО з питань публічної дипломатії Кармен Ромеро, Голова Військового Комітету ЄС Роберт Брігер, високопоставлені посадовці та політики.

«Батьківщину» на заході також представляє Голова партії Юлія Тимошенко.

Австрійський інститут європейської та безпекової політики (AIES) був заснований у 1995 році з нагоди вступу Австрії до Європейського Союзу. З того часу AIES зарекомендував себе як один з провідних аналітичних центрів з питань зовнішньої, безпекової та оборонної політики, який має потужну європейську та міжнародну мережу.

Форум можна дивитися наживо за посиланням: https://youtu.be/siAJOiCvrUo

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова