Ганна Старикова: Початок масштабної роботи над поверненням миру

Взяла участь у роботі Національного Форуму «Нова стратегія миру і безпеки».

Форум – надзвичайно цікавий та актуальний сьогодні, адже саме тут вперше за 4 роки я почула що і як треба робити нашій країні, щоб встановити мир на Донбасі та повернути Крим Україні.

У стратегії досягнення миру, яку презентувала Тимошенко, провідна роль відводиться Будапештському формату переговорів. Юлія Тимошенко, переконала, що нам потрібен поглиблений формат – «Будапешт плюс». Туди мають увійти всі країни-гаранти територіальної цілісності та суверенітету України: насамперед – США і Велика Британія, Франція, Німеччина і, безумовно, Україна та Росія. Окрім цього, на погляд Тимошенко, від ЄС було б доцільно запросити Верховного представника ЄС у закордонних справах та політиці безпеки.

В Новій стратегії, Юлія Тимошенко зазначила, що професійна, контрактна армія є головним пріоритетом для країни, я почула, те, про що в Україні говорять 27 років: пропонується вирішувати питання забезпечення житлом, медичним обслуговуванням, а також пенсійне страхування та додаткові пільги для учасників бойових дій та членів їхніх родин.

Окрім цього, що є не менш важливим – це стратегічний курс України, як члена НАТО, країни-учасниці у світовій глобальній безпековій структурі. Юлія Тимошенко, разом з експертами підкреслила переваги цього членства, і головна з них – мир і безпека: в нас би не було б цієї війни.

Як на мене, це дуже значущий форум, який започаткував дискусію щодо безпеки, який окреслив зовнішньополітичний курс України і найголовніше – це форум, з якого розпочинається масштабна робота над поверненням миру в Україні і об’єднання українців в єдиній, успішній державі.

Ганна Старикова, голова Київської обласної ради, член партії «Батьківщина», Facebook, 30 жовтня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова