Експерти з питань енергетики працюють над вдосконаленням Нового економічного курсу

У середу, 5 грудня, у межах доопрацювання Нового економічного курсу відбулося засідання експертної робочої групи з питань енергетики.

Провідні фахівці, науковці та керівники профільних асоціацій упродовж двох місяців аналізуватимуть наявні проблеми галузі та розроблятимуть конкретні кроки для нової ефективної енергетики. На першій зустрічі експерти вже обговорили модернізацію української енерготранспортної системи, перехід на сучасну відновлювану енергетику, боротьбу з монополіями, створення енергетичного ринку з позитивною, а не деструктивною конкуренцією.

Під час дискусії засновник Експертно-аналітичного Центру «Оптіма» Віталій Ломакович порушив питання монополій на енергоринку, неадекватного співвідношення пропозиції та попиту, недостатнього оподаткування шкідливих викидів.

Зі свого боку голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус розповів про формування конкуренції та створення системи, в якій тарифи залежатимуть від якості та ефективності, а не від жадоби окремих монополістів.

«Ефективним механізмом для налагодження такої системи пропоную введення тарифного аукціону», – сказав він.

Наступна зустріч робочої групи запланована вже на 12 грудня і до неї може долучитися кожен, хто є фахівцем в енергетичній сфері.

Напрацювання та висновки експертної групи будуть прийняті як правки до Нового економічного курсу України.

Нагадаємо, 14 листопада в Києві розпочала роботу експертна група «Розвиток фондового ринку та небанківських фінансових інститутів», що доопрацьовує у своїй частині Новий економічний курс, започаткований Юлією Тимошенко. Основне завдання експертної групи – узагальнити рекомендації аналітиків щодо виведення з кризи фондового ринку України.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова