Сьогодні в Києві розпочала роботу експертна група «Розвиток фондового ринку та небанківських фінансових інститутів», яка доопрацьовує Новий економічний курс, започаткований Юлією Тимошенко.
Участь у засіданні взяли експерти фінансового ринку, представники професійних асоціацій, страхових та пенсійних фондів, аудиторських компаній та компаній з управління активами.
Модератор круглого столу, засновник експертно-аналітичного центру «Оптіма» Віталій Ломакович зауважив, що основне завдання експертної групи – узагальнити рекомендації аналітиків щодо виведення з кризи фондового ринку України.
«Ми маємо зрозуміти, чому в такому плачевному стані перебуває фондовий ринок і що треба зробити для того, щоб він став повноцінним майданчиком для залучення інвестицій. Необхідно також говорити про перерозподіл інвестиційних потоків на користь інноваційних бізнесів, компаній, які отримують прибутки, для того щоб люди могли отримувати дивіденди від вкладених грошей», – пояснив експерт.
Зокрема, за словами Віталія Ломаковича, в Україні абсолютно незадовільний стан речей з недержавними пенсійними фондами, які в цивілізованих країнах є інструментом для довгострокових вкладень.
Зі свого боку голова правління громадської організації «Міноритарні акціонери України», співавтор Нового економічного курсу Сергій Голубицький вважає, що необхідно принципово змінити підхід до розбудови фондового ринку в Україні.
«Якщо внутрішній інвестор не має довіри до системи, то на які інвестиції можна сподіватись з-за кордону?» – зауважив експерт.
За словами Голубицького, щоб внутрішній інвестор почав працювати на Україну, треба, по-перше, дати йому необхідні інструменти, і, по-друге, на законодавчому рівні надати відповідні гарантії.
Загалом розділ Нового економічного курсу «Розвиток фондового ринку та небанківських фінансових інститутів» робоча група готуватиме близько двох місяців, за розрахунками аналітиків він складе не менше 40-50 сторінок.
Також нагадаємо, що за ініціативи Юлії Тимошенко почав діяти онлайн-інструмент для загальнонаціонального діалогу, за допомогою якого найкращі фахівці країни можуть долучитися до розробки Нового економічного курсу.