Екологічний порядок денний в програмі Юлії Тимошенко

Сьогодні, у день весняного рівнодення, у світі відзначають День Землі.

Напередодні до мене звернулася коаліція з 20 громадських організацій, які презентували екоадженду, екологічний порядок денний для кандидатів у президенти, і запропонували всім долучитися до обговорення проблем екології. Ось сайт коаліції: http://ecology2019.org.ua.

Я підтримую заклик активістів. У своєму зверненні ви підіймаєте дуже важливі питання, виконання яких я готова гарантувати на посаді голови держави.

Мені здається, що День Землі – хороший привід для публікації нашого бачення вирішення проблем екології.

Багато з цих питань вже було обговорено під час проведення форумів по розробці Нового Курсу України упродовж 2018 року. Офіційна програма, яку кандидати подають до ЦВК, обмежена у кількості знаків, тож всі напрацювання і плани щодо захисту довкілля вмістити туди неможливо. Тому ми випустили окремий буклет, присвячений питанню екологічної безпеки. Він викладений на моєму передвиборчому сайті.

Новий Курс України передбачає зобов’язання одразу після президентських виборів почати поступовий перехід української економіки на циркулярну модель та забезпечення економічного зростання без шкоди для довкілля.

Передбачається невідкладне проведення міжнародного аудиту всіх джерел забруднення повітря, води та землі на території нашої країни. Всім підприємствам, які забруднюють навколишнє середовище, будуть надані пільгові кредити під 3% річних на модернізацію систем очищення викидів та встановлення онлайн-датчиків контролю. Якщо модернізація не буде проведена у встановлені мінімальні терміни, такі підприємства будуть закриватися або обкладатися значними штрафами.

Планується створення розгалуженої мережі лабораторій з контролю за якістю питної води та харчових продуктів. У короткий термін будуть вилучені з ринку генетично-модифікована продукція, непридатна для використання вода та неякісні продукти харчування.

Для тих, хто виробляє або продає неякісну воду чи їжу, буде встановлена кримінальна відповідальність. При недотриманні екологічних норм держава забезпечить людині відшкодування збитків, пов’язаних з погіршенням здоров’я, за рахунок тих, хто ці екологічні норми порушить.

Пропонується також запровадити на законодавчому рівні мораторій на вирубку лісів та поновити програму заліснення територій, яка діяла в Україні до 1991 року.

Кількість викидів парникових газів буде суттєво скорочено за рахунок застосування «зелених» технологій в усіх секторах економіки із залученням міжнародного кліматичного фінансування.

Будуть встановлені нові нормативи щодо зменшення гранично допустимого вмісту оксиду вуглецю у відпрацьованих газах автомобілів та підтримано курс на екологізацію транспорту.

Пропонується створити додаткові умови для реалізації програм розвитку зелених та розумних міст: збільшення зелених зон, парків, впровадження інфраструктури для велосипедів, електромобілів та громадського транспорту.

Новий Курс передбачає запровадження на всій території України сортування та екологічно чистої, безвідходної, прибуткової технології переробки сміття для звільнення території нашої країни від сміттєзвалищ. Україна буде очищена від сміття!

Пріоритетом влади стане розвиток «зеленої» енергетики серед населення та малого і середнього бізнесу. Стимулюватиметься розвиток енергетичних кооперативів та збільшуватиметься фінансування державних програм з енергоефективної модернізації та утеплення будинків для населення.

Планується запровадження найкращих європейських екологічних стандартів та імплементація цілей сталого розвитку ООН в Україні.

Це – коротко про наші плани у сфері екології.

Я дякую за небайдужість та активну позицію неурядових громадських організацій.

Юлія Тимошенко, Facebook, 20 березня 2019р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова