Дозволити українцям заробляти на своїй землі, – «Батьківщина» підтримала зміни до Конституції щодо агроустрою

«Батьківщина» підтримала направлення до Конституційного Суду законопроекту №6236, яким пропонується закріпити фермерське господарство як основу аграрного устрою України.

«Фермери — це середній клас, про який ми всі мріємо, основа стабільності будь-якого суспільства. Ми маємо дати людям вибір: чи йти в найми до поляків та підтримувати їх економічний бум, чи йти з наймів, повернутись і бути господарем на своїй землі. Тобто питання стоїть не просто про форму господарювання, питання про уклад на селі», – наголосив член фракції «Батьківщина» Іван Кириленко під час обговорення документа.

За даними його колеги по фракції Вадима Івченка, сьогодні в Україні віддача з одного гектара землі в середньому становить 400 євро, тоді як в країнах, де розвивається сімейне фермерство, ця сума у десятки разів більша: у Польщі 1400, Австрії — 4000, Німеччині — 4,5 тис. євро.

«Вважаю, що ми маємо зробити все можливе, щоб саме наші люди могли заробляти на нашій землі. Тільки таким чином зупинимо катастрофічний відтік кадрів, зубожіння населення, економічне падіння», – наголосив він.

Депутат нагадав, що відродження українського села є пріоритетом Нового економічного курсу України, який Юлія Тимошенко презентує 21 вересня в Києві.

«Батьківщина» закликала Верховну Раду не зупинятися на вирішенні лише одного ключового питання, і слідом за направленням до КСУ законопроекту ухвалити закон щодо стимулювання створення і розвитку сімейних фермерських господарств та припинення корупційних зловживань у сфері розпорядження землями державної та комунальної власності (№7060).

 

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова