Депутати відправили Порошенкові та Гройсману звернення з вимогою приборкати рейдерство в Україні

Народні депутати України, в тому числі й члени фракції «Батьківщина» направили офіційну заяву на ім’я Президента України Петра Порошенка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана щодо протидії рейдерству та тиску на бізнес.

Текст відповідного документу має у своєму розпорядженні АgroРolit.com.

Під ним підписалися депутати з різних фракцій (БПП, «Батьківщина», «Самопоміч» і позафракційні) та члени аграрного комітету. Зокрема, серед підписантів є члени фракції «Батьківщина» Вадим Івченко, Іван  Крулько, Олексій  Рябчин, Сергій Євтушок.

Нагадаємо, 7 липня 2017 року на форумі GrainUkraine у м.Одеса один з авторів документа, ініціатор створення платформи із захисту бізнесу від рейдерства, депутат Іван Мірошніченко, закликав бізнес підписати таке звернення.

«До нас, як народних депутатів України, надходить все більше звернень громадян зі скаргами на активне поширення рейдерських атак, безпідставний тиск на бізнес, на перешкоджання підприємцям з боку представників органів державної влади, створення бар’єрів для ведення підприємницької діяльності. В окремих випадках звичайних людей навіть просто вбивають (Іван Великий, власник ФГ «Сім вітрів» у Дніпропетровській області), жорстоко б’ють (ТОВ «Нива-2010» у с. Бережинка Кіровоградської області) тощо. Зокрема, з 2015 року в Україні активізувалося тотальне та цинічне рейдерство сільгосппідприємств. Усі дані факти рейдерських дій і захоплень підприємств мають спільні риси та спільних виконавців. Цих фактів уже десятки, схеми досить подібні: зміна власника, штучне нарощення боргів, відбирання техніки та урожаю, силовий тиск. За нашою інформацією, від таких злочинних дій постраждали 8 підприємств із Кіровоградської, Дніпропетровської, Миколаївської та Вінницької областей (в останній області рейдерство було вчинено іншими особами)», — сказано у документі.

Останньою краплею для появи звернення став конфлікт довкола ТОВ «Нива» у с. Бережинка Кіровоградської області. Та посилення тиску рейдерів відчуває не лише дрібний, а й великий агробізнес. Днями керівник агропромислової групи компаній RISOIL S.A заявив про неправомірний тиск правоохоронців.

У заяві народних депутатів зазначається, що у всіх випадках рейдерських атак помітна бездіяльність працівників Національної поліції та органів прокуратури. До того ж заявники скаржаться на затягування розгляду судових спорів і скарг щодо реєстраційних дій Комісією з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Міністерстві юстиції України. Наголошується, що місцева влада також не реагує на факти рейдерства та не надає допомоги потерпілим.

Народні депутати наполягають на розгляді антирейдерської резолюції від бізнесу і просять Президента й прем’єра взяти під особистий контроль ситуацію з рейдерством у галузі та країні загалом.

У зверненні подано кілька вимог: розслідувати злочини за всіма зафіксованими випадками аграрного рейдерства та вжити заходів для запобігання подібних випадків; сформувати Постійну міжвідомчу робочу антирейдерську групу під головуванням Гройсмана із залученням керівництва прокуратури України, МВС, Мін’юсту та обласних адміністрацій; визначити конкретну дату проведення першого засідання міжвідомчої групи і запросити на неї представників ГС «Аграрна самооборона України» та потерпілих. Також вимагається вжити невідкладних заходів щодо припинення необґрунтованого тиску з боку представників правоохоронних органів на діяльність представників аграрного бізнесу та забезпечити захист аграріїв від зловживань, «нападів» контролюючих та правоохоронних органів, зокрема сприяти припиненню участі правоохоронців у «рейдерських» захопленнях підприємств на боці нападників-злочинців, гарантувати належне ведення підприємницької діяльності та захист права приватної власності.

АgroРolit.com, 17 липня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова