Депутати від «Батьківщини» провели зустріч із представниками місії ОБСЄ

Народні депутати від «Батьківщини» Сергій Соболєв та Іван Крулько зустрілися з представниками місії з оцінки потреб Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ, яка вивчає передвиборчу ситуацію в Україні.

Депутати «Батьківщини» поінформували членів місії про перебіг президентської виборчої кампанії та про загрози, які можуть виникати для демократичного волевиявлення громадян.

За словами заступника Голови фракції Сергія Соболєва, на зустрічі йшлося про те, що досі в українському парламенті не проголосована постанова про призначення дати виборів президента. Такий документ  має бути ухвалений не пізніше, ніж за 100 днів до виборів.

«Чому до цього часу не поставили питання про призначення дати виборів Президента України? Завжди це робили президенти, які завчасно вносили постанову на голосування у парламенті. Залишилося менше місяця, коли Верховна Рада може призначити вибори, але ні провладні фракції, ні президент не вносять відповідну постанову», – пояснив Сергій Соболєв.

Він застеріг: якщо це робиться для зриву виборчого процесу, то про це вже поінформовані міжнародні організації.

Зі свого боку представники місії ОБСЄ, до складу якої входять голова департаменту з питань виборів Александер Шлик, а також  радники ОБСЄ з виборчих та політичних питань, обіцяли донести інформацію про затягування з датою призначення виборів до керівництва організації.

Як повідомив заступник Голови партії  «Батьківщина» Іван  Крулько, йшлося також про ймовірність блокування роботи дільничних виборчих комісій  через велику кількість технічних кандидатів у президенти і подання від них членів ДВК.

Окрім того, сторони обговорили нерівний доступ майбутніх кандидатів у Президенти  України до засобів масової інформації.

«Ми попросили  місію ОБСЄ надати максимальну кількість своїх спостерігачів, щоб проконтролювати чесність і демократичність президентських виборів в Україні», – додав Іван Крулько.

 

 

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова