ДЕНЬ ВИБОРІВ: Перелік порушень

«Батьківщина» оприлюднює факти порушень виборчого законодавства у день виборів Президента України, які відбуваються у неділю, 31 березня:

Львівщина

На більшості дільниць відсутні інформаційні плакати про кандидатів, а якщо є, то інформація про кандидатів розміщена не в алфавітному порядку.

На одній із дільниць 116-го виборчого округу у Львові один із виборців передав свій бюлетень для голосування іншому виборцю.

На 117-му виборчому окрузі зафіксована велика кількість невкинутих в урни контрольних листів, що також є порушенням.

На дільниці військової частини у селі Старичі Яворівського району не вистачає бюлетенів для голосування.

Київщина

У Боярці на Київщині зафіксовано факти підкупу виборців представниками кандидата на пост Президента України Петра Порошенка.

У Вишгороді зафіксовано спробу винести виборчі бюлетені методом «каруселей». Це технологія, коли виносяться виборчі бюлетені, а згодом їх вкидають інші виборці за певного кандидата.

«За показаннями громадянина, що виносив бюлетень, до нього підійшли двоє людей і запропонували 800 гривень за умови, якщо він винесе бюлетень для голосування», – зазначив спостерігач від «Батьківщини» у Вишгороді.

Окрім того, у Боярці та Ірпені роздають кульки та інформаційні флаєри від колишнього мера Ірпеня Володимира Карплюка, засновника політсили « Нові обличчя». У рекламці просять виборців підтримати чинного президента Петра Порошенка. Про це представникам «Батьківщини» повідомили очевидці.

У Баришивці на Київщині члени ДВК підписують незаповнені протоколи.

Відповідно до частини першої статті 76 Закону України «Про вибори Президента України» секретар ДВК має заповнювати протокол про підрахунок голосів на безперервному засіданні з підрахунку голосів, що розпочинається невідкладно після закриття виборчої дільниці.

Водночас частина четверта статті 79 цього закону встановлює, що протокол має підписуватися лише після того, як до нього внесуть усі дані.

У селі Росавичі Васильківського району на Київщині побили голову ДВК №320330 Максима Ібрагімова.

Голова комісії наполягав на перерахунку голосів у зв’язку із сумнівами щодо належності виборчих бюлетенів саме цій дільниці.

Наразі на виборчій дільниці намагаються зірвати підрахунок голосів.

Закарпаття

На Закарпатті спостерігачі від «Батьківщини» виявили вже підписані членами комісії протоколи про підрахунок голосів виборців без печатки та без встановлення результатів голосувань.

Порушення зафіксували у смт. Воловець, на дільниці №210141 (ТВО №70).

Офіційний спостерігач від кандидата на пост Президента України Юлії Тимошенко склав акт про порушення вимог Закону України «Про вибори Президента України».

Дніпропетровщина

У Кривому Розі спостерігачі від «Батьківщини» розпочали свою роботу та фіксують перші порушення встановленого порядку й правил проведення виборів.

Так, на виборчій дільниці №121603 в Саксаганському районі зафіксована спроба повторного отримання бюлетеня виборцем. На місце порушення було викликано оперативну групу, після чого виборець втік. Спостерігачі від Криворізької «Батьківщини» закликають представників громадських організацій, що здійснюють спостереження за виборами, фіксувати кожний факт порушення, щоб не допустити фальсифікацій результатів голосування.

Окрім того, на виборчій дільниці №121668 представники Національної поліції перешкоджають проведенню екзитполу. Криворізька «Батьківщина» вимагає від представників поліції дотримуватись закону і нагадує, що їхня функція – спостерігати за порядком, а не порушувати його.

Серед порушень на виборах також невчасне відкриття дільниці (№121739 в Центрально-Міському районі), видача бюлетенів із завчасно проставленими відмітками (№121603 та 121661 у Покровському районі).

На дільниці №121602 в Саксаганському районі було видалено спостерігача від «Блока Петра Порошенка», що перебував в стані алкогольного сп’яніння.

Усі п’ять кабін для голосування на виборчій дільниці №125 26-го виборчого округу у Дніпрі встановили з вільним доступом, коли кожен бажаючий може без жодних проблем потрапити до них з тильного боку.

У Кривому Розі на дільниці № 121492 (33 округ) голова комісії відмовилась надати протоколи спостерігачу та членам ДВК, після чого поїхала в окружну комісію.

Жодні апеляції до законного порядку та здорового глузду не подіяли.

Подібні дії є грубим порушенням всіх норм та процедур. Складено відповідний акт.

Полтавщина

На Полтавщині спостерігачі фіксують порушення виборчого процесу

Наразі на Полтавщині до поліції надійшло 16 повідомлень, що стосуються порушень під час виборів.

Так, у поліції краю зареєстровали 5 повідомлень про відкриття виборчих дільниць із запізненням у містах Полтаві й Кременчуці, а також у Диканському районі. Окрім того, зареєстровані 5 інформацій про розміщення в день голосування зовнішньої політичної реклами.

У Пирятині під час голосування виборець намагався знищити свій бюлетень, у Хорольському районі не внесли до списку виборців мешканки одного із сіл, у Полтаві жінка хотіла проголосувати за свого чоловіка, а в Решетилівці місцева жителька фотографувала власний бюлетень у приміщенні дільничної виборчої комісії.

На одній з дільниць спостерігачі зафіксували порушення виборчого законодавства з боку голови дільничної виборчої комісії №531267.

Як інформує прес-служба обласного партійного осередку ВО «Батьківщина», керівник комісії вирішив відкрити скриньку для виборчих бюлетенів і розпочав підрахунок голосів раніше визначеного терміну.

Факт зафіксували в поліції, на місце виїхала слідча група. Після перевірки поліція повідомила про ситуацію в окружну виборчу комісію та в ЦВК.

Волинь

Спостерігачі від «Батьківщини» викрили схему ймовірної передачі матеріальної винагороди виборцям після голосування на одній із дільниць міста Луцька (територіальний виборчий округ №22).

На одній із дільниць Луцька спостерігачі від «Батьківщини» з допомогою поліцейських призупинили масове фотографування бюлетенів, а на дільницях територіального виборчого округу №23 видалили сторонніх осіб, які постійно перебували в приміщенні для голосування. Ними виявилися медичні працівники.

Партійці виборчого штабу Волинської обласної парторганізації ВО «Батьківщина» висловили занепокоєння тим, що у двох мікрорайонах Луцька зненацька зникла електрика.

Запоріжжя

Спостерігачі від «Батьківщини» в Запоріжжі схопили на гарячому члена комісії від кандидата в Президенти України Руслана Ригованова, яка намагалася видати в руки виборцю відразу 10 бюлетенів.

Інцидент стався на дільниці №230988 76-го виборчого округу. «Батьківщинівці» оперативно зреагували на незаконні дії члена комісії, привернувши до цього увагу керівництва ДВК. Голова комісії змушена була вилучити у виборця зайві бюлетені.

Луганщина

У м. Рубіжне на дільниці №441086 зафіксовано агітацію за кандидата в президенти Юрія Бойко та підвоз людей, які мають проголовувати за нього. Заступник голови Луганської обласної «Батьківщини молодої» Дар’я Челнокова написала заяву до поліції про порушення виборчого процесу.

Тернопільщина

Спостерігачі заявляють про незнищену агітацію в кількох районах, зокрема уздовж доріг, брак скриньок та кабінок, фотографування бюлетенів. Також розповідають: один із членів виборчої комісії прийшов на дільницю нетверезим.

У Баришивці на Київщині члени ДВК підписують незаповнені протоколи.

Відповідно до частини першої статті 76 Закону України «Про вибори Президента України» секретар ДВК має заповнювати протокол про підрахунок голосів на безперервному засіданні з підрахунку голосів, що розпочинається невідкладно після закриття виборчої дільниці.

Водночас частина четверта статті 79 цього закону встановлює, що протокол має підписуватися лише після того, як до нього внесуть усі дані.

 Донеччина

У Дружківці поліція почала розслідування щодо наявності на виборчій дільниці ручки зі зникаючим чорнилом. Спостерігачі розповіли правоохоронцям, що перед початком виборів усі кабінки оснастили однаковими ручками. Звідки взялася ручка з сюрпризом, наразі невідомо. Журналісти перевірили факт наявності зникаючого чорнила: через 1,5 хвилини на аркуші паперу залишилися лише вм’ятини від написаного. Ззовні ручка нічим не відрізняється від звичайних.

Хмельниччина

На декількох дільницях Хмельницької області зафіксовано недостатню кількість виборчих бюлетенів (ДВК №680709, 680684, 681452) та інші порушення виборчого законодавства.

У Хмельницькому на дільниці №681486 чоловік виніс виборчий бюлетень за межі приміщення для голосування. Правоохоронці не зуміли його затримати. Такі дії можуть розцінюватись як спроба організації підкупу виборців за схемою «каруселей».

Також спостерігачі зафіксували три спроби розірвати бюлетені. Зокрема на дільниці №681338 (ТВО №193), що у Кам’янці-Подільському, житель міста у стані алкогольного сп’яніння грубо порушував громадський порядок у приміщенні для голосування. Поліція вивела кам’янчанина за межі дільниці й доставила в лікарню. Правоохоронними органами проводиться перевірка.

На дільниці №680647 189-го виборчого округу спостерігачі виявили, що голова сільської ради є офіційним спостерігачем від громадської організації. Після зауваження інших спостерігачів голова села залишив дільницю та через деякий час повернувся уже з посвідченням журналіста.

У смт Смотрич Дунаєвецького району (ДВК №680323) зафіксовано, що один із спостерігачів у приміщенні виборчої дільниці робив помітки на аркуш паперу щодо результатів голосування жителів селища. На звернення голови ДВК поліція проводить перевірку правомірності дій спостерігача.

 Сумщина

Спостерігачі від ВО «Батьківщини» склали протоколи про відсутність пломбування скриньок для голосування, невчасне відкриття виборчої дільниці та про незабезпеченість кабінки для голосування належними освітлювальними засобами.

Черкащина

Так, у Черкасах на дільниці №710993, яка розташована в приміщенні школи №21, зафіксували фотографування бюлетеня в кабінці. У сфотографованому жінкою бюлетені стояла позначка за чинного Президента. Порушення побачили спостерігачі, які викликали поліцію і склали відповідний акт.

Аналогічне порушення зафіксували й у Золотоніському районі.

На виборчій дільниці №710981 (м. Черкаси), яка знаходиться у ЗОШ №15, зафіксована спроба винести бюлетень. На дільниці №710981, також в обласному центрі, жінку не змогли знайти в списку виборців, хоча запрошення вона отримала й завжди голосувала на цій дільниці.

Також у Черкасах повідомляли про неопломбовану скриньку на одній із дільниць.

На дільниці №710115, що у Соколівці Жашківського району, видали бюлетень без паспорта. Члени ДВК мотивують свої дії традиційним поясненням, що «всі один одного знають, бо з одного села». Такі порушення у селах непоодинокі.

Окрім цього, зафіксована видача двох бюлетенів в одні руки.

На одній із дільниць знервований виборець не дочекався черги в кабінку й розірвав бюлетень, після чого намагався винести його з дільниці.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова