Голова делегації Верховної Ради України у Міжпарламентському союзі, народний депутат від «Батьківщини» Борис Тарасюк взяв участь у засіданні Постійного комітету з питань миру та міжнародної безпеки у Женеві.
24 жовтня 2016 року під час проведення 135-ої Асамблеї Міжпарламентського союзу (МПС) відбулося засідання Постійного комітету з питань миру та міжнародної безпеки на тему ролі парламенту в запобіганні втручання ззовні у внутрішні справи суверенних держав.
Під час обговорення актуальної для України проблематики голова делегації Верховної Ради України у 135-й Асамблеї МПС наголосив на неприпустимості застосування сили або загрози силою, а також втручання у внутрішні справи суверенних держав, як це закріплено у Статуті ООН.
Як заявив Борис Тарасюк, Російська Федерація, в порушення Статуту ООН і своїх двосторонніх зобов’язань, здійснила військову агресію проти України, окупувала український Крим, веде війну із застосуванням тисяч російських військових і техніки.
Подібні агресивні дії Росія застосовує не лише щодо України, але й інших країн-членів Асамблеї МПС, зокрема, проти Молдови і Грузії, нагадав депутат.
«Понад 2,5 року Росія окупувала частину території України – Крим і зараз веде війну на нашому Сході. Нема необхідності говорити про те, як ця агресія негативно впливає на ситуацію з правами людини і основних свобод. Жителі окупованого Криму – особливо українці і кримські татари – страждають від порушення їхніх прав з боку окупаційної російської влади. У результаті війни в українському Донбасі з прямою участю тисяч російських військових та найманців: загинуло понад 10 000 людей; 22000 поранені та 1500 зниклі безвісти; 1,7 мільйона вимушених переселенці. І цей список російських злочинів може бути продовжений», – зазначив у своїй промові глава делегації.
На його переконання, такими діями країна-агресор поставила себе поза рамками цивілізованого діалогу в МПС, і, відповідно, порушила статут Асамблеї.
Враховуючи це, голова української парламентської делегації Борис Тарасюк закликав учасників Асамблеї відмовитися від пропозиції проведення 137-ї Асамблеї МПС у жовтні 2017 року в російському місті Санкт-Петербург, оскільки у разі позитивного рішення про проведення в Росії Асамблеї МПС суттєвої шкоди зазнає авторитет однієї з найстаріших парламентських інституцій світу.
Під час сесії низка делегацій краї-членів МПС, зокрема, Швеція, Канада, Велика Британія та Німеччина рішуче засудили російську агресію проти України, наголосивши на ганебних діях російської делегації в Раді Безпеки ООН під час обговорення проекту резолюції щодо Сирії.