Україна не почула чіткого меседжу про своє членство в НАТО.
Про це заявив народний депутат від фракції «Батьківщина», голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення і контролю за діяльністю дипломатичної служби Комітету ВРУ у закордонних справах, екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк.
Коментуючи заяви, які пролунали від генерального секретаря НАТО під час його візиту до України, Борис Тарасюк виділив чітку заяву про відповідальність Росії за агресію, за війну та про необхідність виведення російських військ і припинення підтримки сепаратистів.
«Це чіткі меседжі, які подекуди ми не завжди чуємо від міжнародних організацій. І це важливо», – зауважив парламентар.
До того ж, народний депутат від «Батьківщини» зазначив, що «ми не почули чіткої відповіді щодо надання Україні Плану дій щодо набуття членства в НАТО та відповіді щодо можливого членства нашої держави в Альянсі».
«Це питання політичне, воно вимагає узгодження всіх країн-членів НАТО. Поки що виглядає так, нібито узгодження немає. Не виключаю, що це відбувається через те, що в НАТО існує побоювання наслідків конфронтації з непередбачуваною Росією», – сказав Тарасюк.
За його словами, звідси витікає й невизначеність у питанні надання Україні летальної зброї.
«Я переконаний в тому, що коли закінчиться війна і коли росіяни виведуть свої війська з території нашої держави, коли Крим буде деокуповано, питання про членство в НАТО повстане автоматично», – заявив політик і додав, що в даному випадку ми є «свідками нерішучості Альянсу щодо рішучих дій проти Росії».
Борис Тарасюк також повідомив, що запрошення України до Плану дій щодо набуття членства – не є перепусткою до членства в НАТО, це програма, яка може тривати безкінечно і не має своїм кінцевим результатом членство.
«Як міністр закордонних справ у 2006 році я особисто вів переговори і нам готові були надати ПДЧ, але не надали через заяву Януковича, зроблену ним в Брюсселі про те, що український народ не готовий до ПДЧ. Зараз ми на тому етапі, коли м’яч на боці Альянсу. НАТО має сказати, чи політично підтверджує декларацію саміту у Бухаресті у квітні 2008 року про те, що Україна буде членом НАТО. Цього ми не почули», – заявив депутат від «Батьківщини».