Борис Тарасюк склав повноваження голови групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща

На знак протесту проти антиукраїнського рішення з боку польського сейму народний депутат від «Батьківщини» Борис Тарасюк склав із себе повноваження голови групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща.

Про це депутат заявив сьогодні в ефірі радіо «Свобода», коментуючи рішення польського Сейму про визнання Волинської трагедії геноцидом.

Саме рішення парламенту РП Борис Тарасюк вважає «викривленою, політично і юридично некоректною оцінкою трагічної сторінки українсько-польської історії стосовно подій на Волині у 40-х роках минулого століття».

За словами політика, цим антиукраїнським кроком польського Сенату і Сейму сьогодні здійснюється спроба перекреслити напрацьований конструктив за останні 25 років у стосунках між державами.

«Це мій особистий протест проти антиукраїнського, безвідповідального і неконструктивного рішення польського парламенту, спрямованого на підрив стосунків між нашими країнами. На жаль, ми не бачимо готовності до співпраці і спілкування з подібною комісією польського Сейму, голова якого якраз і виступив ініціатором нинішнього антиукраїнського рішення. Більше того, на наші численні звернення до комісії, пропозиції щодо спільного врегулювання цього непростого питання ми не отримали жодної відповіді», – наголосив Борис Тарасюк.

За його словами, нинішнє рішення Сейму може мати вкрай небезпечні наслідки для взаємин між країнами.

«Воюючи з минулим, польські націоналістичні політики, головним чином провладна партія «Право і справедливість», заклали вибухівку під стосунки між Україною і Польщею. За спекуляціями на почуттях поляків, родичі яких загинули на так званих «східних кресах Польщі», що є сьогодні українською територією, стоять приховані територіальні зазіхання політиків, викривлення української історії і приниження тисяч українців, які загинули під час цієї різні», – обурено заявив Тарасюк.

Депутат зазначив, що у відповідь на такі дії сьогодні комітет закордонних справ ВРУ ухвалив  заяву у зв’язку з ухваленням сенатом і сеймом Республіки Польща постанов від 7 і 22 липня 2016 року щодо волинської трагедії. У заяві депутати дали оцінку «рішенню Сенату і Сейму РП як провокативної акції націоналістичних сил в Республіці Польща і як такої, що свідомо спрямована на підрив дружньої атмосфери українсько-польських взаємин» і «зауважили, що повернення до болісних для українського та польського народу історичних проблем відбулось в момент найбільшої вразливості Української Держави, яка перебуває у стані війни з Російською Федерацією та, даючи відсіч збройній агресії Російської Федерації, захищає від агресора найближчих сусідів демократичної Європи, зокрема Республіку Польща».

Борис Тарасюк додав, що Верховна Рада мала б оперативніше відреагувати на антиукраїнську політику у польському сеймі. У зв’язку з цим минулого тижня у ВР від комітету було зареєстровано проект Постанови і проект Заяви( №4948). Та попри те, що співавторами цього законопроекту виступили представники всіх фракцій і позафракційні, на сесії документ не був розглянутий.

«Деякі депутати наївно припускали, що таке рішення не буде прийняте і не хотіли приймати Постанову.  Тепер, коли Сейм освятив рішення Сенату, ми бачимо і бездіяльність виконавчої влади, яка не зробила нічого – лише прихилила коліна перед польськими жертвами цієї трагедії. А хто буде вшановувати тисячі українських жертв, які полягли під час Волинської трагедії? Хіба вони менш цінні? Де ваша гуманність і християнські цінності?» – обурився Борис Тарасюк, звертаючись до лідерів української держави.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова