Борис Тарасюк: «Прихильники» дипломатичного фронту «допомагають» його бійцям

Днями 1377 працівників дипслужби зібрали підписи під Зверненням до Верховної Ради із закликом підтримати законопроект про дипслужбу.

20 лютого цей законопроект було винесено на рейтингове голосування і провалено (155 голосів)!

Спробуємо розібратись, що і чому трапилось.

Якщо про законопроект, то він внесений президентом, але основа була вироблена Комітетом у закордонних справах, точніше, його робочою групою, яку я мав честь очолювати з листопада 2016 року до червня 2017 року. Тоді депутати КЗС готові були внести цей документ, але міністр Клімкін запропонував, щоб законопроект вніс Порошенко відповідно до своїх повноважень, згідно зі ст. 106 Конституції України. Комітет погодився з цією пропозицією з чисто прагматичних мотивів, оскільки вважав головним – досягнення результату.

З червня 2017 року законопроект перебував в АПУ до внесення 20.11.2017 до ВРУ. У чому відмінність президентського законопроекту від Комітетського? Лише в тому, що президент вилучив положення про консультації в КЗС щодо кандидатур глав диппредставництв. То чий це законопроект?

Зверніть увагу, цього дня (20 березня) проводилось багато результативних голосувань, як до законопроекту про дипслужбу, так і після. При всіх цих результативних голосуваннях фракції БПП і НФУ давали на десятки голосів більше, ніж за законопроект про дипслужбу. А «Самопоміч» і «радикали» – по нулях! При цьому, зверніть увагу, за президентський законопроект не голосувала половина президентської фракції!

Питання: чому таке ставлення до бійців дипломатичного фронту? Думаю, що «коаліція» разом з «Самопоміччю» і « радикалами» байдужа до дипслужби як важливої складової у боротьбі проти агресора.

Особливо хочу відзначити позицію однієї з фракцій коаліції, яка позиціонує себе чи не найбільшим фронтовиком в боротьбі з агресором. На догоду амбіціям дружини одного з її членів висувається вимога передбачити надання їй найвищого дипрангу Посла України, а до того ж і йому-дорогому, й іншому депутату з іншої фракції коаліції – того ж рангу!

Як пояснити це все кадровим дипломатам, сотні з яких десятиліттями прагнуть досягти цієї мети, а досягають лише десятки?

Висновок: деяким фракціям байдужі бійці дипломатичного фронту. Для одних головне – задоволення «на шару» особистих амбіцій трьох осіб з двох фракцій «коаліції»! А для інших- боротьба з президентом, але за рахунок дипломатичної служби!

Одним словом, совок перемагає!

Борис Тарасюк, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 21 березня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова