Будапештський меморандум – це єдиний документ, у якому містяться політичні зобов’язання щодо гарантій безпеки України.
Про це в кулуарах Національного форуму «Нова стратегія миру та безпеки», ініційованого Юлією Тимошенко, сказав екс-міністр МЗС України, народний депутат від «Батьківщини» Борис Тарасюк.
Він переконаний, Україні слід рухатися шляхом розширеного Будапештського меморандуму.
«На сьогодні – це єдиний документ, у якому містяться політичні зобов’язання щодо гарантій безпеки України. І те, що президент нещодавно згадав цей документ як «пріснопам’ятний меморандум Будапештський» – це абсолютно недалекоглядна позиція, яка не враховує дуже серйозні геополітичні фактори, зокрема участь США і Великобританії», – сказав представник «Батьківщини».
На думку Бориса Тарасюка, президенту Порошенку не вдалося забезпечити дипломатичним шляхом національні інтереси Українив умовах російської агресії.
«У квітні 2014 року Україна втратила такий важливий шанс, як формат перемовин, що включав США та ЄС як інституції. Президент зрештою перейшов на формат, який нині називається «Нормандським» або «Мінським», який не має такого глобального гравця, як США. А лише США можуть становити противагу російській агресії», – зазначив політик.
Борис Тарасюк переконаний, це було «однією з основних дипломатичних помилок Порошенка».
Народний депутат від «Батьківщини» також вважає прорахунком глави нашої держави те, що «Мінські домовленості», які називають «угодами», не є угодами ні за формою, ні за змістом. І це позначається на відсутності прогресу у врегулюванні, додав парламентарій.
«Чотири з половиною роки ми спостерігаємо продовження агресії РФ, яка діє всупереч міжнародним зобов’язанням, правовим документам і всупереч глобальному порядку», – наголосив екс-міністр МЗС України.
Нагадаємо, переговори у форматі «Будапешт плюс» – це нова ініціатива Юлії Тимошенко.
Туди мають увійти всі країни-гаранти територіальної цілісності та суверенітету України: США і Велика Британія, Україна та Росія, а також лідери Франції та Китаю, Німеччини та представник ЄС з питань безпеки.